Законопроєкт про військовий облік: Новий вид військової служби, облік на роботі та штрафи за ухилення

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Фото з відкритих джерел

Генеральний штаб ЗСУ хоче здійснювати призов резервістів без оголошення мобілізації. Наразі обговорюється новий вид військової служби за призовом серед резервістів терміном до шести місяців. Законопроєкт проголосований у першому читанні.

​​Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права".

Українцям готують новий вид військової служби, облік на роботі та штрафи за ухилення

Нардепи підтримали в першому читанні за основу президентський законопроєкт №3553, метою якого є впорядковування питань військового обліку призовників, а також введення нового виду військової служби - військової служби по призову осіб з числа резервістів в особливий період.

На військову службу по призову осіб з числа резервістів в особливий період призиватимуть громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву першої черги.

Пропонується також внести ряд змін в КЗпП:

  • військово-обліковий документ стане обов'язковим при працевлаштуванні;
  • колишні військовослужбовці отримають переважне право на залишення на роботі при скороченні;
  • на працівників, призваних на військову службу з числа резервістів в особливий період, поширюватимуться гарантії відносно збереження місця роботи, посади та середнього заробітку.

Посадові особи підприємств, установ і організацій усіх форм власності повинні забезпечити ведення персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, сприяти їх підготовці до військової служби, призову на строкову військову службу, на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на службу по призову осіб з числа резервістів в особливий період.

Зростуть штрафи за порушення військового обліку працівників

Пропонується оновити санкції ст. 210-1 КУпАП, встановивши за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію штраф на громадян від 1700 до 3400 грн і на посадових осіб - від 3400 до 5100 грн. А в особливий період на посадових осіб - від 5100 до 8500. Наразі штрафи вдесятеро менші.

Новини за темою: Повернення облав і робота в "тіні": Який "призов без мобілізації" хоче впровадити президент

Крім того, проєктом пропонується посилити відповідальність резервістів за порушення правил військового обліку. Підвищити адмінштраф у сім разів (510-850 грн, а за повторне порушення чи в особливий період - від 850 до 1700 грн).

За умисне зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), яке спричинило їх втрату, - штраф від 510 до 850 грн, а в особливий період - від 850 до 1700 грн.

Посилюється також кримінальна відповідальність. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Ухилення резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаром, - карається штрафом від 5100 до 8500 грн або виправними роботами на строк до двох років.

Ухилення від навчальних (спеціальних) зборів - штраф від 8500 до 11 900 грн або виправними роботами на строк до двох років.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...