Законопроєкт про легалізацію ринку пасажирських перевезень: Як каратимуть "чорних" таксистів?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Штраф за перевезення пасажирів без патенту пропонується ввести у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів depositphotos.com

В Міністерстві інфраструктури розробили законопроєкт, який спрямований на легалізацію ринку таксі в Україні. Що він передбачає?

​​Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права".

Таксистів переведуть на патент – пам’ятаєте цю новину? Продовжимо розгляд цього питання, оскільки зовсім скоро таксувати у "чорну" буде невигідно.

Розроблений Мінінфраструктури законопроєкт спрямований на легалізацію ринку. А на охочих продовжувати працювати у "сіру" чекатимуть штрафи і інспектори "Укртрансбезпеки".

Нагадаємо, що законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення" пропонує встановити плату за патент, який видано строком на один рік, у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому здійснюється плата за патент (наприклад, у 2020 році — 4723 грн).

Для автомобілів з електричними двигунами патент коштуватиме п’ятдесят відсотків від однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому здійснюється плата за патент (в 2020 році — 2361 грн 50 коп.).

Плата за патент, який видано строком на один місяць, становить одну дванадцяту розміру плати за патент, виданий строком на один рік, збільшену на п'ять відсотків від цієї плати (в 2020 році — 393 грн 50 коп.).

Новини за темою: Законопроєкт про військовий облік: Новий вид військової служби, облік на роботі та штрафи за ухилення

"Уявіть, скільки на сьогодні нелегальних перевізників, — їх сотні тисяч, і яку суму зможе отримати бюджет, якщо хоча б частина таких "таксистів" почне працювати в легальному полі" - цитата з преси.

На тих, хто вирішить продовжувати працювати поза правовим полем, чекає такий механізм контролю, як "контрольна закупка". Буде запроваджено штрафи для тих, хто не виконуватиме умови доступу та роботи на ринку. Реформа таксі передбачає також обов’язковий технічний огляд авто та дотримання вимог страхування.

Законопроєктом пропонується створити два відкритих реєстри, за допомогою яких будь-хто, в тому числі пасажир, матиме можливість перевірити легальність перевізника та провайдера інформаційних послуг. Всі легальні на сьогодні перевізники будуть внесені до відповідного Реєстру автоматично.

Штраф за перевезення пасажирів без патенту пропонується ввести у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів (3400 грн).

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...