Законопроєкт №4136: Чергові заборони на публічні висловлювання

Могильницький Максим
Могильницький Максим

Адвокат з кримінальних справ

Зала засідань Верховної Ради України - депутати IX скликання

president.gov.ua

Чимало галасу наробив законопроєкт від "слуг народу" під номером 4136, що передбачає низку заборон на публічні висловлювання. Про що йде мова? 

Про це пише Максим Могильницький на своїй сторінці в Facebook.

Вирішив ось покопирсатися в цих гарячкових мареннях і з'ясувати, що ж нам знову хочуть заборонити.

А заборонити хочуть таке:

  • Публічне заперечення тимчасової окупації Російською Федерацією українських територій;
  • Публічні висловлювання з ознаками (а відьму ви впізнаєте за родимкою) визнання законності, підтримки, а також виправдання зазіхань Росії на територіальну цілісність України;
  • Засудження дій ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Держприкордонслужби, спрямованих на відновлення (а тортури до цього переліку входять?) територіальної цілісності України
  • Публічне заперечення Голодомору, Голокосту (половину МЗС розігнати доведеться?) та депортації кримських татар;
  • Участь в урочистостях, присвячених святкуванню державних свят на території Росії, а також у публічних заходах на тимчасово окупованих територіях;
  • Встановлення зв'язків і будь-яка взаємодія з органами влади РФ, а також тимчасово окупованих територій. Винятки - за наявності дозволу від Верховної Ради або в тому випадку, якщо питання пов'язане зі спадкуванням. Взаємодія також дозволяється для захисту національних інтересів України.

Забороняти планують не тільки лише всім. За логікою авторів законопроєкту, поширюватися все це має на посадових осіб державної влади та органів місцевого самоврядування, а також на національних публічних діячів. Йдеться як про колишніх, так і про чинних топчиновників, суддів, народних депутатів, керівників державних підприємств і політичних партій.

Новини за темою: Законопроєкт про військовий облік: Новий вид військової служби, облік на роботі та штрафи за ухилення

Як же "слуги народу" планують карати "базік"? Це найцікавіше! Внесення змін до Кримінального кодексу або ж Кодексу України про адміністративні правопорушення цей законопроєкт не передбачає. Виходить, що заборона є, а відповідальності немає. Навіщо ж тоді було починати?

По-перше, це прекрасна можливість зайвий раз полоскотати черевце "патріотам". Миле нашій владі це дивне заняття, і нічого вона з собою вдіяти не може.

По-друге, чиновники цієї заборони і без відповідальності стануть дотримуватися. Адже краще сидіти і мовчати на робочому місці, ніж бути відвертими на біржі праці.

По-третє, вже дуже скоро може з'явитися крихітний законопроєкт з непримітною назвою, який введе кримінальну відповідальність за порушення перерахованих заборон. А може й поширить їх дію на всіх громадян без винятку.

Тому, шановні депутати та публічні діячі, не варто цю "дич" недооцінювати. Сьогодні ви жартуєте з їхніх тупих заборон, а завтра будете плакати ооотакенними сльозами. Заборона є? Є! А відповідальності чомусь немає. Що це означає? Правильно! Треба вводити!
І чим тоді крити будете? Книжки Орвела вам на допомогу!

Максим Могильницький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...