Законопроєкт № 3796: Українців змусять платити за домашніх улюбленців?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Законопроєкт № 3796 розширює перелік тварин, які підлягають обов’язковій ідентифікації та реєстрації Diego Vito Cervo

У липні 2020 року група з 27 народних депутатів зареєструвала у ВРУ законопроєкт №3796 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі". І все б нічого, якби не корупція.

​​Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права".

В Україні вводиться податок - на собак та котів!

Законопроєкт №3796 значно розширює перелік тварин, які підлягають обов’язковій ідентифікації та реєстрації. Якщо зараз до такого переліку входять лише сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, то у разі прийняття законопроєкту № 3796, обов’язковій ідентифікації та реєстрації підлягатимуть також і домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини.

Конкретні переліки таких тварин має затвердити Кабмін, і у такий перелік мають увійти ваші улюблені котики, песики, хом’ячки та папуги.

Законопроєкт передбачає зміну порядку ідентифікації та реєстрації тварин, згідно з яким інформація про ідентифікованих тварин зможе вноситись до Єдиного державного реєстру тварин лише "агентами з ідентифікації тварин" та лише за допомогою "авторизованих баз даних тварин".

Тобто через приватних посередників, які не будуть займатись такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язку реєстрацію вам потрібно буде заплатити гроші. Навіщо впроваджувати у діючу сьогодні систему ідентифікації та реєстрації тварин низку посередників? Законопроєкт на це питання не відповідає.

Автори законопроєкту № 3796 стверджують, що його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету. Експерти це заперечують. Адже ідентифікація та реєстрації тварин є платними процедурами, а Закон України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" передбачає обов’язкове відшкодування державою витрат власників тварин на їх ідентифікацію та реєстрацію.

Хто такі "агенти з ідентифікації" – також не визначено. Хто, у якому порядку та на яких умовах отримає такі повноваження – питання відкрите.

Одним і єдиним шляхом для внесення до Єдиного державного реєстру інформації про ідентифікованих тварин стане використання "авторизованих баз даних тварин". У законопроєкті зазначено, що порядок їх авторизації визначається Кабміном. Однак жодних принципів здійснення такої авторизації, зокрема, недопущення при цьому обмежень конкуренції, не визначено. (Хоча б декларативно б прописали, чи що).

Законопроєкт передбачає можливість прийняття адміністратором Єдиного державного реєстру рішень про тимчасове блокування або анулювання окремим суб’єктам доступу до Реєстру "у випадках, передбачених чинним законодавством". Однак, згідно з чинним законодавством, інформація з Реєстру тварин є відкритою, та будь-яких підстав для обмеження доступу до нього не передбачено.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...