Заключні дебати Байдена і Трампа: Хто переміг?

CNN
CNN

Американський телеканал

Дебати між Дональдом Трампом і Джо Байденом Bloomberg

Хто краще впорався зі своєю роботою в ході фінальних дебатів кандидатів у президенти США Дональда Трампа з Джо Байденом?

Про це пише CNN.

В цілому, 53 відсотки виборців, які спостерігали за дебатами, прийшли до висновку про те, що в цій дуелі перемога була на боці Байдена. Тоді як 39 відсотків глядачів заявили про те, що переможцем став президент Дональд Трамп.

Глядачі також повідомили, що критика Байдена на адресу Трампа була, в цілому, справедливою (73 відсотки сказали, що вона була справедливою, 26 відсотків сказали, що вона була несправедливою), і думки глядачів розділилися щодо того, чи були атаки Трампа на Байдена справедливими (50 відсотків глядачів відповіли "так", 49 відсотків — "ні").

Це більш позитивний результат для Трампа. Миттєве опитування телеканалу CNN після перших президентських дебатів показало, що всього 28 відсотків глядачів вирішили, що чинний президент здобув перемогу, і 67 відсотків глядачів назвали його критику Байдена несправедливою.

Новини за темою: Заключні дебати Трампа й Байдена: Що говорили про Україну

У загальному і цілому, ці дебати не сильно вплинули на те враження, яке справляють обидва кандидати. Сприятливе ставлення до Байдена перед цими дебатами перебувало на рівні 55 відсотків, і після них воно опинилося на рівні 56 відсотків. Те ж саме стосується Трампа, оскільки його дані теж не змінилися: 42 відсотки глядачів висловлювалися на підтримку Трампа до дебатів, а після них 41 відсоток глядачів сказали те ж саме.

Проте більша кількість глядачів сказала, що виступ Трампа підвищив їхню стурбованість з приводу того, як він буде діяти на посаді президента (55 відсотків), ніж виступ Байдена (41 відсоток).

Глядачі дебатів, які відбулися в четвер, більше підтримали Трампа з економічних питань (56 відсотків з них сказали, що Трамп краще впорається з ними, тоді як 44 відсотки сказали, що краще впорається Байден), і, крім того, їхні думки розділилися порівну щодо проведення зовнішньої політики (50 відсотків віддали перевагу Байдену, 48 відсотків — Трампу). Байден отримав більший відрив і більше довіри з питання боротьби з коронавірусом (57 відсотків на користь Байдена, 41 відсоток — на користь Трампа), щодо зміни клімату (67 відсотків за Байдена, 29 відсотків за Трампа) і расової рівності в Сполучених Штатах (62 відсотки за Байдена, 35 відсотків за Трампа).

В цілому, глядачі прийшли до висновку про те, що Байден пропонує кращий план для вирішення проблем, що стоять перед країною (54 відсотки підтримали Байдена, 42 відсотки — Трампа), і вони розділилися з питання про те, хто видається їм сильнішим лідером (обидва учасники дебатів отримали по 49 відсотків).

Новини за темою: Дискусія на межі люті: Як пройшли перші дебати Трампа та Байдена

Хоча дебати в четвер виявилися менш гострими, ніж перші президентські дебати, Байден, судячи з усього, значно пряміше відповідав на питання ведучого (62 відсотки підтримали в цьому відношенні Байдена і 31 відсоток — Трампа).

Більша кількість жінок прийшли до висновку про те, що Байден краще проявив себе під час цих дебатів (60 відсотків жінок сказали, що переміг Байден, і 35 відсотків сказали, що переміг Трамп; а у чоловіків результати виявилися такими: 47 відсотків сказали, що перемогу здобув Байден, і 44 відсотки сказали, що перемогу здобув Трамп). Незалежні (independents) також порахували, що переміг Байден (55 відсотків сказали, що переміг Байден, 36 відсотків сказали, що переміг Трамп); те ж саме зробили помірні (56 відсотків віддали перемогу Байдену, 37 відсотків — Трампу) і білі виборці з університетським дипломом (64 відсотки віддали перемогу Байдену, 29 відсотків — Трампу). Серед глядачів 65 років і старше - ця група, за даними більшості опитувань, більшою мірою підтримує Байдена, ніж вона підтримувала Гілларі Клінтон в 2016 році - рішення виявилося таким: 46 відсотків опитаних сказали, що перемога дісталася Байдену, 43 відсотки сказали, що перемога дісталася Трампу, а 10 відсотків сказали, що обидва виступили однаково добре. Молодші виборці назвали Байдена переможцем - серед виборців молодше 45 років 66 відсотків віддали перевагу Байдену і 27 відсотків - Трампу.

Відрив Байдена від Трампа, за даними проведеного після дебатів опитування, всього на 1 відсоток більше, ніж перевага Клінтон над Трампом, за даними опитування серед глядачів після фінальних дебатів в 2016 році. Відрив Байдена після фінальних дебатів є, за даними опитувань телекомпанії CNN, другим в історії, і поступається тільки відриву Барака Обами (58 відсотків і 31 відсоток) від Джона Маккейна після фінальних дебатів 2008 року.

Опитування телекомпанії CNN після закінчення дебатів було проведено за допомогою програми SSRS по телефону і включало інтерв'ю з 585 зареєстрованими виборцями, які подивилися президентські дебати, що відбулися 22 жовтня. Результати опитувань глядачів дебатів мають граничну похибку вибірки в районі плюс-мінус 5,7 відсоткового пункту. Респонденти спочатку були опитані раніше цього місяця або по телефону, або по Інтернету, і вони тоді повідомили, що планують подивитися дебати, і висловили готовність відповісти на питання після їх завершення. По інтернету спочатку були опитані учасники панелі думок SSRS (SSRS Opinion Panel), яка являє собою національну репрезентативну панель, засновану на імовірнісних даних.

Дженніфер Аджієста

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...