Захист Батьківщини прирівняний до правопорушення: Міноборони буде штрафувати за вогонь у відповідь по російських військах

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Збройні сили України Ветерани.UA

Міноборони наказало штрафувати солдатів ЗСУ за вогонь у відповідь по російських військах і штрафувати командирів за "невиправдані бойові втрати", а саме захист Батьківщини офіційно прирівняний до адміністративного правопорушення.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Це випливає із сенсаційного і ганебного наказу №330 Міністра оборони України Андрія Тарана від 16.09.2020, який доведений у всі військові частини на фронті та зараз викликав крайнє обурення українських воїнів. Цей наказ - підстава притягнути до кримінальної відповідальності самого Тарана, президента Зеленського і головнокомандувача ЗСУ Хомчака, якщо вони посміють вимагати виконання зрадницьких вимог свого наказу, і якщо вони його негайно не скасують.
 
У це важко повірити, але цей наказ справжній, "Цензор.Нет" його отримав від джерел з наших частин і підрозділів на фронті, точна назва така: "Щодо запровадження з 27 липня поточного року військовослужбовцям Збройних Сил України за час участі у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони в умовах особливого періоду винагороди за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я під час участі в заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в Міністерстві оборони опрацьовано відповідний наказ Міністерства оборони України від 16.09.2020 р., № 330".
Цензор.нет

Цензор.нет

 
Головне в наказі ось це:

"До порушень відносяться:

  • вчинення військовослужбовцями військового адміністративного правопорушення або адміністративного правопорушення;
  • наявність облікованих під час виконання службових обов’язків випадків захворювань через порушення правил гігієни, травмувань через порушення заходів безпеки, суїцидів та невиправданих бойових втрат серед особового складу;
  • відкриття вогню (у тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності".
Наказ суперечить Конституції України, законодавству, які вимагають захищати країну від агресора, такого антидержавного марення немає в жодній країні НАТО.
 
Визначити "невиправдані бойові втрати" може тільки суд, а не наказ міністра. Це не штрафом карається, а вироком, проведенням військово-тактичної експертизи. Визначити необхідність вогню у відповідь може тільки військовослужбовець, який виконує бойові завдання, а не ті, що вижили з розуму маразматики в столичних кабінетах. Тобто це наказ незаконний.
 
 
Навіщо це зроблено? Зеленський по суті руками Тарана не штрафує - а називає службовим правопорушенням захист України.
 
Потім приголомшливо виписана норма - заборонений вогонь у відповідь по ворогу. Тут же застереження - що якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Застереження в наказі також як в "Виверт-22" покликані приховати абсурдність формулювання завдання додатковими словами, які потрібні просто для прикриття справжнього сенсу. Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмежень і не може бути заборонено в будь-якому вигляді додатковими наказами - це обов'язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС! Вогонь по ворогу, а тим більше у відповідь, нічим не може бути обмежений! Жодний воїн не повинен чекати наказ, щоб відкрити вогонь по ворогу - він зобов'язаний відкритий вогонь по ворогу! Сенс цієї зрадницької заборони один - прирівняти ведення бойових дій українською армією до адміністративного правопорушення. Захист країни, вогонь по ворогу, тепер може бути визнано правопорушенням.
 
Я б хотів звернути увагу і на корупцію, яку спричинить наказ № 330. Тепер через те, що за будь-які порушення особового складу передбачений штраф командирам частин і підрозділів, будь-які правопорушення будуть ховати, це спричинить корупцію, за нереєстрацію реальних правопорушень.
 
Наказ № 330 я назву коротко - це крок до зради й марення божевільних, це демонстрація повної професійної неадекватності керівництва Міноборони та ЗСУ і Верховного Головнокомандувача Зеленського, це демонстрація повної втрати керованості армією і не розуміння людей і завдань війни. А ще це догідливість військового командування, бажання за всяку ціну догодити Зеленському в реалізації його шалених бажань змусити українську армію не стріляти по окупантах.
 
Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський і головнокомандувач збройними силами Руслан Хомчак зобов'язані скасувати цей ганебний наказ.
 
Верховна Рада зобов'язана викликати для доповіді Міністра оборони Андрія Тарана, і з'ясувати, цей наказ пояснюється його недоумством чи зрадою, і дати оцінку дієздатності міністра взагалі.
 
По суті, армію хочуть підкупити, і за кілька тисяч гривень змусити відмовитися від будь-яких спроб стріляти. Це реальна капітуляція, реальна робота на Росію, це не вигадана зрада, а справжній документ.
 
Закликаю українських військовослужбовців повідомляти мені про всі випадки, коли командування намагається застосувати наказ №330 для накладення штрафів, я буду надавати гласності імена тих командирів, які тим самим зраджують свою країну. Зробимо всіх зрадників "знаменитими", країна і всі їхні близькі та товариші по службі повинні знати всіх, хто зраджує нашу боротьбу і виконує зрадницький наказ 330.
 
Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...