Новини » Політика Читать эту новость на русском

Загострення вірменсько-азербайджанського конфлікту: Війна очима місцевих ЗМІ

ІноЗМІ
ІноЗМІ

Інтернет-проєкт, який спеціалізується на перекладі найбільш яскравих і примітних матеріалів зарубіжних ЗМІ на російську мову

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном

Фото з відкритих джерел

Сьогодні між Вірменією та Азербайджаном знову спалахнув конфлікт у Нагірному Карабасі (Арцах). Розгорається військове протистояння, обидві сторони звинувачують один одного у початку бойових дій. Ось що пишуть ЗМІ Азербайджану та Вірменії.

Про це пише ІноЗМІ.

З раннього ранку 27 вересня населені пункти, а також військові частини Карабаху зазнали інтенсивного артобстрілу з азербайджанської сторони. Потім мотострілкові й танкові підрозділи противника перейшли в наступ на північному, південному і південно-східному напрямках. На цей час підрозділи карабаської армії ведуть бої, відбиваючи атаки противника. 

ЗМІ Азербайджану

Азербайджанська армія в ході контрнаступу звільнила 4 селища окупованого Фізулінського району і 2 села Джебраїльського району - наводить повідомлення Міноборони Азербайджану haqqin.az. В ході успішної військової операції підрозділи азербайджанської армії звільнили селища Гараханбейлі, Гервенд, селище Горадіз, Боюк Марджанли та Рюзгар. Вітаємо з перемогою азербайджанський народ!!! Також в результаті операції взята під контроль автомобільна дорога військового значення Варденіс — Агдере, що з'єднує Вірменію з окупованими територіями Азербайджану, додає видання.

Ситуація з вірменсько-азербайджанським конфліктом навколо Нагірного Карабаху завжди була і залишається вибухонебезпечною, заявив в інтерв'ю "Дзеркало" експерт з міжнародного права, випускник Кембриджського і Гарвардського університетів з різних дисциплін в галузі економіки та права Фархад Мірзоєв. Основна проблема - це триваюча окупація території однієї суверенної держави з боку збройних сил іншої держави. Вважаю, оскаржувати це ніхто не буде, а якщо такі все-таки знайдуться, то їм достатньо буде поглянути на чотири резолюції Ради Безпеки ООН (822, 85, 874 і 88), резолюції ПАРЄ, резолюції ЄС і справу Чірагова та інших проти Вірменії (Chiragov and others V Armenia), розглянуту Європейським судом з прав людини. Росія одна з країн співголів Мінської групи ОБСЄ, що відіграє важливу роль в регіоні та є важливим посередником в даному конфлікті. Азербайджан і його громадськість вітали недавні заяви міністра закордонних справ РФ щодо зриву переговорів з боку Вірменії та її відповідальності за ескалацію ситуації, а також необхідності деокупації Азербайджанських територій. Крім того, Росія абсолютно не зацікавлена в наявності такого військового загострення біля своїх південних кордонів і між двома своїми стратегічними партнерами. 

Новини за темою: США застерігають інші країни від втручання у конфлікт в Нагірному Карабаху

Глава Азербайджану Ільхам Алієв заявив: "Ми на справедливому шляху. Наше діло праве. Ми переможемо! Карабах наш, Карабах - це Азербайджан!", цитує президента Trend.az. "Азербайджан не вдавався до жодної провокації. Азербайджан просто захищає свої інтереси, підтримує свою позицію і відкрито проводить свою політику. Ми неодноразово заявляли, що Нагірний Карабах — споконвічна історична азербайджанська земля, і це правда. Коли прем'єр-міністр Вірменії каже, що "Карабах — це Вірменія" — це брехня. Коли я кажу "Карабах - це Азербайджан", це правда". 

ЗМІ Вірменії

МО Азербайджану заявив про "контрнаступ", значить, наступ було сплановано, цитує заяву МО Вірменії Lragir.am. Прессекретар Міноборони Вірменії Шушан Степанян пише: Міноборони Азербайджану заявляє про "контрнаступ", що говорить про те, що дії були заздалегідь сплановані. Будь-який військовий скаже, що планування контрнаступних дій вимагає багатьох тижнів підготовки. Через хвилини після офіційної інформації про ескалацію азербайджанські й турецькі ЗМІ стали публікувати інформації, що говорить про завчасне планування провокації з боку Азербайджану.

Міністерство оборони Вірменії опублікувало відео з підривом бронетехніки Азербайджану. 

За кілька годин бойових дій проти Арцаха ЗС Азербайджану втратили 4 вертольоти, близько 15 безпілотників, у тому числі — ударних, 10 танків і бойових машин піхоти (БМП). Про це повідомляє прес-служба Армії оборони Карабаху, пише Znam.am.

Посередники Мінської групи обидві закликають припинити зіткнення в Нагірному Карабасі та відновити переговори. Про це йдеться в заяві співголів МР ОБСЄ — Ігоря Попова від Росії, Стефана Вісконті від Франції та Ендрю Шофера від США, передає Lragmir.ar. Попов, Вісконті та Шофер закликають сторони конфлікту вжити всіх необхідних заходів, щоб стабілізувати зупинку, і знову повторюють, що у врегулюванні конфлікту немає альтернативи мирним переговорам.

Відповіддю міжнародного співтовариства на злочинні дії Азербайджану стане визнання фактичної незалежності Арцаха, цитує Times.am заяву Нацзбору невизнаної республіки. "Вважаємо збройну агресію Азербайджану черговою ланкою в ланцюзі масових і систематичних атак проти населення Республіки Арцах, здійснюваних азербайджанською стороною протягом усього конфлікту як в мирний, так і у воєнний час, що міжнародним правом кваліфікується як злочин проти людяності". 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...