Заборона сурогатного материнства, або Як ще обмежити українців

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

Сурогатне материнство — дозволяє сімейній парі стати батьками біологічно своєї дитини при наявності у них безпліддя uteroinaffitto

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба пропонує заборонити сурогатне материнство в Україні, так як воно порушує права дітей. Але чи повинна держава влазити в такі інтимні справи громадян, позбавляючи одних можливості стати батьками, а інших заробітку?

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці в Facebook.

Українські чиновники всюди сують свій ніс. Спочатку вони заборонили заробітчанам виїжджати з країни. Тепер хочуть заборонити сурогатне материнство.

Якого біса? Якого біса держава лізе в ці відносини. Є пари, які не можуть мати дітей. Таке буває. Сюрприз, сюрприз, українські чиновники. І є жінки, які готові надати послуги сурогатного материнства. Які виношують дітей для інших. Дітей, генетично чужих для самих жінок. І жінки заробляють гроші. Для них це робота. І це робота набагато достойніше ніж те, чим займається велика частина українських чиновників.

Напевно, це важка робота. Але поки українська держава не пропонує альтернатив, жінки йдуть на це. Як і заробітчани, які, напевно, хотіли б залишитися вдома. Але українські політики зробили все, щоб у Польщі було набагато краще. І роблять все, щоб ця ситуація не змінилася. А тих, хто хоче змін, виганяють геть.

І тепер держава хоче залізти ще глибше. І вирішувати, що робити з дітьми сурогатних матерів. Заборонити сурогатне материнство.

Новини за темою: Фальсифікація документів та генетичної інформації: Геращенко розповів про найчастіші порушення при сурогатному материнстві в Україні

До чого тут українська держава? Причому тут українські чиновники? Вони зайві в цьому інтимному процесі. Вони зайві навіть у тому плані, що генетично і батьки дитини і сама дитина не мають жодного відношення до України. Та й навіть якщо б мали. Це вибір українського громадянина, що робити зі своїм тілом. Держава тут причому? Чи продовжуємо розвиток скреп? Спочатку уроки в школі про те, що секс до шлюбу це зло, а потім заборона абортів і сурогатного материнства. Більше справ у держави немає. Всі інші проблеми вирішені, треба самим придумати.

Що може зробити держава, якщо влізе сюди? Вона позбавить багатьох пар щастя стати батьками. Вона позбавить українських громадян доходу. Ще й може фізично залишити дітей в Україні? Або що? Ось дітям це щастя буде. Не жити в якійсь хорошій західноєвропейській країні, наприклад, зі своїми біологічними татом і мамою, а в українському дитячому будинку.

Якби держава хотіла просто стягувати податки, визнавши це бізнесом, то ок, це можна було б пояснити. Але ні. Вона хоче влізти та заборонити. Заборонити жінкам розпоряджатися своїм тілом. Заборонити іншим людям бути щасливими. І це держава, яка сама ні на що не здатна. Спочатку вони організовують УкрСпецЗаробітчаниПостач, а тепер що? УкрСпецДітиПродаж? Даєш монополію держави в цьому питанні? Тільки з дозволу українського чиновника?

Ще трохи і ми дійдемо до російського досвіду, прийнявши який-небудь закон Діми Яковлєва, і заборонимо іноземцям всиновлювати українських дітей.

"Астановитесь". Заберіть свої руки геть.

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...