live

Від Вашингтона до Москви: Як Нетаньягу розтягується у політичному шпагаті, граючи на вподобаннях електорату

Le Figaro
Le Figaro

Популярна французька щоденна газета новин 

"Угода століття" прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу й президента США Дональда Трампа White House/via Globallookpress.com

Останні кілька днів Беньямін Нетаньягу в центрі ізраїльського і міжнародного політичного життя. У нього залишився місяць, щоб пред'явити нові козирі напередодні виборів і врятувати свою кар'єру, яка перебуває під загрозою через звинувачення в корупції.

Про це пише Le Figaro.

Тінь пам'яті жертв Голокосту, план США щодо врегулювання на Близькому Сході, звільнення Наамі Іссахар з російської в'язниці: протягом восьми днів Беньямін Нетаньягу був у самому центрі міжнародного політичного життя, прагнучи увійти в історію і заробити бали на виборах 2 березня, які мають для нього вирішальне значення.

На полях церемонії в пам'ять про жертв таборів смерті, найбільшого міжнародного з'їзду світових лідерів після похорону прем'єр-міністра Іцхака Рабіна, прем'єр-міністр домігся помилування "полонянки Москви" під час переговорів з Володимиром Путіним.

Громадянку Ізраїлю і США Нааму Іссахар затримали на початку квітня 2019 року в транзитній зоні московського аеропорту. Під час огляду її багажу було виявлено 9 грамів гашишу. На суді Іссахар заявила про свою невинуватість. Вона отримала сім років в'язниці. Її доля викликала хвилю співчуття, і Беньямін Нетаньягу пообіцяв домогтися її звільнення. Він прилетів до Москви і, подякувавши російському президенту, доставив її на особистому літаку в Тель-Авів.

У Вашингтоні Нетаньягу насолоджувався моментом, коли Дональд Трамп оприлюднив "угоду століття", багато в чому натхненну його власним баченням ізраїльсько-палестинського конфлікту. За неможливості встановити мир, оскільки палестинська сторона відмовляється вступати в переговори, план підтверджує визнання США майбутньої анексії 30% Західного берега річки Йордан Ізраїлем, тобто всіх ізраїльських поселень, де проживає близько 650 000 осіб. Цього достатньо, щоб задовольнити правий електорат і розпалити почуття національної гордості.

Беньямін Нетаньягу моментально отримав вигоду зі своїх близьких відносин з Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, щоб показати, що до нього жоден ізраїльський лідер не мав такої ваги на міжнародній арені. Але є і зворотна сторона медалі: ізраїльські ЗМІ розмірковують над жестом у відповідь російському президентові, чия великодушність не є його головною якістю. Минулого тижня газета "Маарів" згадувала про передачу Росії Олександрівського подвор'я в Єрусалимі, на яке та претендувала.

Натхненний своїм успіхом у Вашингтоні і в надії заробити додаткові бали на виборах Нетаньягу оприлюднив у неділю указ про часткову анексії Західного берега. Однак, у підсумку, його виконання відкладається. Як виправдання наводять технічні причини, і, схоже, США не підтримують такий поспішний крок.

Між тим, опитування показують невелике зростання голосів за партію Нетаньягу "Лікуд", але це не дозволить їй отримати більшість у парламенті. У Нетаньягу залишився місяць, щоб пред'явити нові козирі і врятувати свою кар'єру, яка перебуває під загрозою через звинувачення в корупції.

Тьєррі Оберле

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...