Як у всьому світі підтримують малий та середній бізнес, потерпілий через карантин

 Павло Вернівський
Павло Вернівський

Експерт Інституту суспільних досліджень, економіст

Пішохід проходить повз дисплея, який показує інформацію про токійські фондові ринки Nikkei (C), New York Dow (R) і Shanghai (L) в Токіо, Японія EPA-EFE

На сайті Світового банку з'явилася карта, як у всьому світі підтримують малий та середній бізнес, потерпілий через карантин. 

Про це пише Павло Вернівський на своїй сторінці в Facebook.

Україна, як завжди, пасе задніх. У той час як багато країн вже розробили і впроваджують механізми підтримки, в Україні ще навіть толком не вирішили, кого і як потрібно підтримувати.

Facebook

Бачив, що зараз хочуть прийняти закон про підтримку малого та середнього бізнесу зі сфери культури і креативних індустрій. Ініціатива, безумовно, корисна.

Ось тільки виникає питання: а чого інших обділили? Невже у нас постраждала тільки галузь культури і креативних індустрій від карантину?

Новини за темою: Між Габоном і Еквадором: Боргова і фінансова стійкість України - дослідження

І потім, який сенс підтримувати тільки креативні індустрії, якщо в інших сферах впаде попит? Який сенс у цій підтримці, якщо зрештою падіння попиту позначиться і на цій сфері? Ви ж просто викинете гроші в трубу.

Адже навіщо, в принципі, інші країни виділяють таку підтримку? Щоб підтримати сукупний попит. Щоб не зросло безробіття і цей попит не впав. Для цього вживають заходів щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

Якщо підтримувати, то підтримувати весь сектор МСБ, а не окремі напрями.

Павло Вернівський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...