live

Як у роки Другої світової війни в СРСР розробляли модель літаючого танку

Tekniikan Maailmaa
Tekniikan Maailmaa

Найбільший універсальний журнал в Скандинавії

А-40 ("Літаючий танк", "Крила танка") - літальний апарат, гібрид планера і танка, створений О. К. Антоновим на базі легкого танка Т-60 wikipedia.org

Фінське видання згадує історію Літаючого танка А-40, розробленого в СРСР. Авіаконструктор Олег Антонов в 1940 році запропонував приробити до танку крила, щоб дати йому можливість самостійно долетіти до поля бою. Чи вдалося реалізувати ідею?

Про це пише Tekniikan Maailmaa.

Складні часи розвивають в людині винахідливість, а час складніше війни навряд чи можна знайти. Друга світова війна увійшла в історію своїми масштабними науково-технічними досягненнями. Деякі досягнення — такі як ракетні технології — змінили світ назавжди. Інші — наприклад, нацистська штурмова гвинтівка з вигнутим стволом або британський бомбардувальник з електромагнітною котушкою — стали цікавими експонатами історії.

До цієї останньої категорії можна віднести і розроблений у Радянському Союзі Літаючий танк А-40. Радянські винахідники сподівалися, що він змінить спосіб перекидання танків на поле бою.

Армії різних країн хотіли покращити цей процес ще до Другої світової війни. Великі танки були занадто важкими для транспортування літаками. Менші танки зі свого боку не зробили б такого значного впливу на хід бою, щоб було варто піддавати цінні бомбардувальники ворожому вогню.

Новини за темою: Унікальний радянський танк, який міг би витримати навіть ядерний вибух

Танки пробували скидати на поле бою — з парашутами та без. Проводилися і випробування з вибросу екіпажу — разом із танком і роздільно.

В 1940 році авіаконструктор Олег Антонов запропонував абсолютно нову ідею. А що, якщо приробити до танку крила і дати йому долетіти до місця бойових дій самостійно?

Ідея Антонова викликала інтерес тільки за два роки після її появи, коли Німеччина напала на Радянський Союз. У 1942 році Антонова попросили зібрати прототип винаходу.

Прототип Літаючого танка А-40 був створений на базі легкого танка Т-60, до якого кріпився планер з двома рядами крил. Танк повинні були доставити в район ведення бойових дій на важкому бомбардувальнику — наприклад, на бомбардувальнику Петляков Пе-8 або Туполєв ТБ-3.

 

Після приземлення, за розрахунками Антонова, танк можна було використовувати в бойових діях за кілька хвилин. Таким чином, планери були б "одноразовими".

Перший і єдиний прототип був зібраний в тому ж 1942 році.

Як пише видання Gizmodo, яке розповіло про винахід в 2014 році, від'єднання танка від буксирувальника відбувалося "геніально просто" — за допомогою повороту башти танка.

На папері винахід здавалося неймовірним, однак на практиці виявилося кілька проблем.

Для випробувального польоту танк полегшили — з нього зняли вежу і боєкомплект, не заправили пальним до кінця. І все ж вантаж виявився занадто великим для потужності бомбардувальника ТБ, і його двигуни почали перегріватися незабаром після зльоту. Танк довелося відчепити раніше, ніж планувалося. Незважаючи на несподівані зміни в ході випробувань, пілот-випробувач Сергій Анохін посадив планер успішно.

Приземлившись, Анохін відправився на танку на базу, де повідомив, що посадка пройшла як по маслу.

Новини за темою: Чому легендарний танк Т-34 позбавив Гітлера шансів захопити СРСР

Незважаючи на видиму успішність, незабаром після першого випробувального польоту проєкт був забутий. В подальшому винахід повинні були пристосувати для використання з танками Т-34. Для цього знадобилися би крила набагато більшого розміру і більше літаків-буксирувальників, які у воєнні роки для таких експериментів було важко виділити.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...