Як Швеція програла боротьбу з COVID-19

Business Insider
Business Insider

Провідний новинний портал з інсайдерських новин у світі

У Швеції, під час всесвітньої пандемії коронавірусу, люди спокійно відвідують міський парк "Tradgardsforeningen" в Гетеборзі EPA-EFE

Як свідчать дані, незвичайна стратегія, обрана Швецією для боротьби з коронавірусом, не особливо допомогла виграти в економічному плані. Зате рівень смертності в країні через спалах коронавірусної інфекції виявився набагато вище, ніж у сусідніх скандинавських країнах.

Про це пише Business Insider.

В умовах пандемії коронавірусу Швеція не вводила офіційного режиму ізоляції. Модель боротьби з коронавірусом, обрана в країні як альтернатива, передбачає особисту відповідальність, при цьому громадянам настійно рекомендується залишатися вдома, якщо вони хворі, і дотримуватися соціальної дистанції в громадських місцях. Більшість підприємств, ресторанів, барів та шкіл не закривалися, хоча в кінці березня в країні заборонили збиратися групами понад 50 осіб.

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен (Stefan Lofven) підтримав цю стратегію, назвавши її такою, яка відповідає "здоровому глузду" і дозволяє країні жити звичайним життям.

Правда, ця нетрадиційна стратегія викликала негативну реакцію з боку фахівців, які, озираючись назад, кажуть, що ця політика, "можливо, була у всіх відносинах не самою продуманою".

Старший науковий співробітник вашингтонського Інституту міжнародної економіки Петерсона Джейкоб Кіркегард (Jacob Kirkegaard), сказав в інтерв'ю газеті The New York Times, частина якого наведена в статті, опублікованій на цьому тижні, що хоча підприємства в основному не закривалися і працювали у звичайному режимі, Швеція від цього нічого не виграла.

Новини за темою: Чия стратегія боротьби з коронавірусом ефективніша - дослідження

"Вони в буквальному сенсі нічого не виграли, — сказав Кіркегард. — Вони самі собі нашкодили, і в економічному плані нічого не добилися".

Як повідомило інформаційне агентство Reuters, відповідно до опублікованого в цьому місяці прогнозу Центрального банку Швеції, валовий внутрішній продукт країни (визначальний розмір економіки країни) скоротиться цього року на 4,5 відсотка. Це не відповідає попереднім прогнозом, згідно з яким ВВП Швеції зросте на 1,3 відсотка. При цьому The New York Times пише, що за період з березня по травень рівень безробіття в країні виріс з 7,1 відсотка до 9 відсотків.

За даними Університету Джона Гопкінса, станом на восьме червня у Швеції було зареєстровано понад 73 тисяч випадків зараження коронавірусом і більше ніж 5,4 тисячі випадків смерті, що більше, ніж у всіх інших скандинавських країнах разом узятих.

У Швеції одним з найвищих у світі є і рівень смертності від коронавірусу, показник, що оцінює кількість смертей в процентному відношенні до загальної чисельності населення.

Згідно з даними наукового інтернет-видання Оксфордського університету Our World In Data, у Швеції кількість підтверджених випадків смерті на мільйон осіб більше, ніж у США, Бразилії, Індії та Росії - країнах, в яких загальний рівень смертності значно вище, ніж у Швеції. Деякі шведські чиновники вимагають від влади переглянути державну стратегію боротьби з коронавірусом.

У квітні понад дві тисячі шведських учених підписали відкриті листи, закликаючи владу країни переглянути питання про введення режиму ізоляції.

У травні колишній державний епідеміолог Швеції Анніка Лінде (Annika Linde) заявила в інтерв'ю місцевій газеті Dagens Nyheter, що, на її думку, в країні "із самого початку слід було ввести набагато більш жорсткі обмеження".

"Ми повинні були знати, наскільки погано ми були підготовлені у сфері охорони здоров'я та догляду за людьми похилого віку, — сказала Лінде. — Запровадивши режим ізоляції, ми змогли б підготуватися, все обдумати та кардинально уповільнити поширення інфекції".

Розі Перпер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...