Як Росія перетворює кладовище військових кораблів на найпотужнішу тихоокеанську силу

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Російський фрегат "Адмірал Макаров" у Севастополі nationalinterest.org

Фрегат проєкту 22350 і корвети нового проєкту 20386, побудовані на підприємстві "Північна верф" в Санкт-Петербурзі, стануть основою океанського флоту ВМФ. Поки не ясно, які з цих судів увійдуть до складу Тихоокеанського флоту, але очевидно, що Росія має намір до кінця десятиліття знову перетворити його на високоефективну військово-морську силу.

Про це пише The National Interest.

В останні роки російський ВМФ, загалом і в цілому, перетворився на невелику регіональну, але все одно дуже небезпечну смертоносну бойову силу. Проте останні кілька місяців Росія повільно, але систематично докладає серйозних зусиль для зміцнення і, що важливіше, модернізації своїх флотів. Протягом кількох місяців Росія домоглася великих успіхів у модернізації свого Тихоокеанського флоту, який до кінця 2020 року отримає до свого складу 15 нових бойових кораблів та суден забезпечення, які до кінця 2020 року будуть діяти на Далекому Сході.

Для Росії, перед якою, як і раніше, стоїть багато з тих же питань і проблем, пов'язаних із військово-морським флотом, які переслідували Радянський Союз, відновлення Тихоокеанського флоту було пріоритетом. Хоча Росія успадкувала величезний сучасний флот надводних кораблів і підводних човнів, Російська Федерація була не в змозі утримувати таку флотилію. В тому числі і Тихоокеанський флот, який на початку 1990-х років був на піку своєї могутності. У його складі було кілька сотень бойових кораблів, малих суден і підводних човнів. Він мав доступ в Тихий і Індійський океани.

Після розпаду СРСР та економічної кризи 1990-х років Тихоокеанський флот перетворився на кладовище військових кораблів і за 20 років отримав у свій склад лише один новий корабель — ракетний катер.

Хоча Тихоокеанський флот навряд чи найближчим часом стане найпотужнішою океанською силою, робота з його відновлення до рівня, відповідного його колишній славі, вже триває. Однією з відмінностей колишнього і нинішнього Тихоокеанського флоту є те, що його надводна складова буде поповнюватися все більшою кількістю фрегатів, корветів і малих ракетних кораблів.

Новини за темою: П'ять субмарин, які здатні знищити людську цивілізацію

Серед 15 нових судів, які увійдуть до складу Тихоокеанського флоту, — багатоцільовий корвет проєкту 20385 "Гремящий", дизель-електричний підводний човен проєкту 636.3 "Петропавловськ-Камчатський", мінний тральщик проєкту 12700 "Яків Баляєв", протидиверсійний катер проєкту 03160 "Раптор", морський буксир "Андрій Степанов" і два аварійно-рятувальні катери проєкту 23040.

У листопаді минулого року серію різноманітних випробувань в Японському морі пройшов російський корвет "Громкий". Це вже сьоме судно, яке буде побудовано в рамках нової російської серії кораблів класу "Стерегущий", призначених спеціально для Тихоокеанського флоту Росії. Командування ВМФ Росії оголосило про плани закласти до 2021 року в цілому 13 корветів цього класу.
Крім надводних кораблів, з метою підтримки Тихоокеанського флоту потужними судами буде поповнюватися і його підводна складова. Як повідомляють державні ЗМІ, минулого місяця Головнокомандувач ВМФ Росії адмірал Микола Євменов оголосив, що найближчим часом до складу Тихоокеанського флоту надійдуть шість дизель-електричних підводних човнів проєкту 636.3.

"В близькотерміновій перспективі підводні сили Тихоокеанського флоту поповняться серією з шести одиниць дизель-електричних підводних човнів проєкту 636.3, що будуються на підприємстві "Адміралтейські верфі" в Санкт-Петербурзі", — йдеться у вітальній телеграмі головкому ВМФ Росії з нагоди 289-річчя Тихоокеанського флоту Росії, передає ТАСС.

Підводні човни були модернізовані й оснащені новими системами життєзабезпечення для проведення операцій на Далекому Сході. Інформаційне агентство ТАСС також повідомило, що планується подальше озброєння підводних сил Тихоокеанського флоту атомними підводними човнами четвертого покоління, а також розвиток берегової інфраструктури базування підводних човнів.

"Будуть продовжені модернізаційні роботи з великими протичовновими кораблями проєкту 1155 і багатоцільовими підводними човнами наявних проєктів, — додав Євменов. — Ресурс цих кораблів і підводних човнів має великий модернізаційний запас, і він буде використаний.
У ході проведених Росією військових реформ вже досягнуті великі успіхи на російських Чорноморському та Балтійському флотах, а також у Каспійській флотилії. Крім того, декілька підводних човнів і бойових кораблів було спрямовано на Північний флот.

У телеграмі, відправленій морякам з нагоди Дня Балтійського флоту, Євменов заявив, що бойові сили внесли "неоціненний внесок у розвиток російського військово-морської зброї і військово-морського мистецтва". Він оголосив, що надводна складова Балтійського флоту поповниться серією з шести малих ракетних кораблів проєкту 22800 (класу "Каракурт"), і чотири з них будуть нести на своєму борту морський варіант зенітного ракетно-артилерійського комплексу — "Панцир-М".

Фрегат проєкту 22350 і корвети нового проєкту 20386, побудовані на підприємстві "Північна верф" в Санкт-Петербурзі, стануть основою океанського флоту ВМФ. Поки неясно, які з цих судів увійдуть до складу Тихоокеанського флоту, але ясно, що Росія має намір до кінця цього десятиліття знову перетворити його на високоефективну і повномасштабну військово-морську силу, здатну діяти в океанських і прибережних морських водах.

Пітер Сучу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...