Як натовські літаки-розвідники влаштували пастку російським військам у Чорному морі

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Boeing B-52-американський стратегічний бомбардувальник, що стоїть на озброєнні ВПС США з 1955 року wikipedia.org

Американський військовий експерт розповідає про хитромудру операцію НАТО. Підманюючи російські війська бомбардувальником B-52, союзники підтягнули кілька літаків-розвідників різних класів. Автор не пише, що вдалося з'ясувати літаючим шпигунам, але повідомляє, що цю пастку влаштували в помсту за "агресивну" поведінку Росії на кордоні членів НАТО.

Про це пише Forbes.

У серпні з американської авіабази "Майнот" в Північній Дакоті на авіабазу Королівських ВПС "Ферфорд" було перекинуто шість бомбардувальників В-52, які нещодавно влаштували чергову розвідувальну пастку російським військам в Чорноморському регіоні - можливо, найбільшу.

У середу один з цих восьмимоторних бомбардувальників з позивним "Герой 31" пролетів над Чорним морем поблизу узбережжя України і Румунії, де до нього на нетривалий час прилаштувалися МіГ-29 і Су-27 українських ВПС.

За наявною інформацією, бомбардувальник зімітував захід для нанесення удару по українському місту Одесі, після чого розвернувся у бік Румунії. Американське стратегічне командування написало в середу в Твіттері: "Наша команда з "Майнота" останнім часом дуже зайнята!"

У той час як цей бомбардувальник наближався до мети, п'ять сучасних літаків-розвідників НАТО зблизилися в міжнародних водах над Чорним морем, безсумнівно стежачи за російськими силами ППО та іншими військами, приведеними в бойову готовність.

Новини за темою: Ганьба російської авіації, що увійде в світову історію

У складі групи розвідувальних літаків було два RC - 135W (з ВПС США і Британії), а також американські RC-135U (ВПС) і P-8 (ВМС) і британський "Сентінел". Всі літаки-розвідники за допомогою радіовідповідачів повідомляли про своє місцезнаходження, за яким може стежити будь-яка людина за допомогою різних цивільних вебсайтів.

У сукупності ці розвідувальні літаки володіють великими можливостями. RC-135 зі своїми чутливими електронними приймачами виявляє і відстежує РЛС та інші електронні засоби. P-8 - це морський літак базової патрульної авіації, що має потужні бортові прилади виявлення і спеціальний підвісний радіолокатор для стеження за рухомими кораблями і суднами. "Сентінел" доповнює ці можливості, маючи власний сучасний радар, що відстежує пересування.

Діючи спільно, п'ять цих літаків-розвідників можуть засікати російські бойові і транспортні машини, системи ППО, а також вести перехоплення радіозв'язку.

Незрозуміло, як Кремль відреагував на здійснений в середу політ бомбардувальника. Очевидно, "Герой 31" під час виконання завдання не виходив за межі повітряного простору України і Румунії.

Коли НАТО влаштовувала такі розвідувальні пастки раніше, використовуючи для цієї мети В-52 з бази "Ферфорд2, російські військові включали свої потужні загоризонтні РЛС, піднімали в небо винищувачі з Криму і навіть направляли літак-ретранслятор з Москви.

Новини за темою: Субмарина "Сівулф" ВМС США ясно дала зрозуміти Москві, де її місце

Два російських винищувачі Су-27 зі зброєю на борту підлетіли так близько до одного з В-52, що він затрясся, потрапивши в струмінь їхніх реактивних двигунів.

"Прийняті головним командуванням Повітряно-космічних сил заходи дозволили своєчасно розкрити діяльність стратегічних бомбардувальників ВПС США і країн НАТО, а також організувати ефективні заходи протидії", — заявило російське Міністерство оборони, цитуючи слова командувача повітряно-космічними силами генерала Сергія Володимировича Суровікіна.

Дії натовської авіації незвичайні за ступенем своєї інтенсивності, але безпричинними їх назвати не можна. В останні тижні Росія проводить масштабні навчання, в тому числі з висадкою морського десанту в Арктиці, а також розгортає війська поблизу кордону з Білоруссю, де більше місяця тривають народні протести, викликані тим, що беззмінний керівник цієї країни Олександр Лукашенко очевидно сфальсифікував результати виборів, щоб в черговий раз домогтися переобрання.

Російські бомбардувальники намагаються не відставати від американської бомбардувальної авіації. 16 вересня два Ту - 22М3 пролетіли кілька тисяч кілометрів зі своєї бази (очевидно в Оленегорську) до Чорного моря.

Неясно, чи чекали поблизу російські літаки-розвідники в надії перехопити натовські сигнали.

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...