Новини » Політика Читать эту новость на русском

Як літаки НАТО "бомблять" Калінінград на маневрах

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Boeing B-52-американський стратегічний бомбардувальник, що стоїть на озброєнні ВПС США з 1955 року wikipedia.org

Імітація ударів по Калінінграду, проведена ВПС США, має, виявляється, профілактичний характер. ЗМІ США і ЄС переконали Захід, що президент Росії Володимир Путін готує удар по Прибалтиці. Так що нинішня репетиція - на випадок спроби РФ "відрізати слабких членів НАТО". 

Про це пише Forbes.

Два американських бомбардувальники В-52 нещодавно провели імітацію удару по території російського укріпрайону в Східній Європі. Імітація бомбардування Калінінграду була навчальною вправою, проведеною в рамках підготовки до військової кампанії, мета якої - закрити важливий пролом на одній з найслабших ділянок НАТО.

Злетівши в п'ятницю з бази британських ВПС у Ферфорді, бомбардувальники з позивними "Балу 51" і "Балу 52" пролетіли над Балтійським морем на висоті 9 000 метрів, перетнули Сувалкський коридор між Калінінградською областю і Білоруссю, а потім повернули на північ. Пролетівши поруч зі Швецією, літаки попрямували назад в Сполучене Королівство.

Ці восьмимоторні бомбардувальники фактично облетіли кругом Калінінградську область, що є російським ексклавом, що знаходиться між Польщею і Литвою. Коли В-52 пролітали над Латвією, до них прилаштувалися італійські винищувачі "Тайфун".

Калінінградська область буквально наїжачилася зенітно-ракетними комплексами С-300 і С-400, протикорабельними ракетами "Онікс" і ракетами класу "поверхня-поверхня" "Іскандер". Це справжня скалка в боці у НАТО. Саме з цієї причини ВПС відпрацьовували нанесення удару по даній території.

Пара В-52, що облетіла в п'ятницю Калінінградську область  є складовою частиною групи з шести бомбардувальників, спрямованих 22 серпня на базу Ферфорд з американської авіабази Майнот в Північній Дакоті.

На них лягло чимале навантаження. 28 серпня вони разом з В-52 з США за один день облетіли всі 30 країн-членів НАТО. Бомбардувальники з бази Ферфорд злітали на південь в Туніс, де до них прилаштувалися скромні винищувачі цієї африканської країни.

В-52 також не менше трьох разів перевіряли російську ППО в районі Чорного моря, провокуючи росіян на дії по тривозі, щоб натовські розвідувальні літаки могли простежити за характером цих дій.

У середу один з бомбардувальників зімітував захід для бомбометання вздовж берега Чорного моря недалеко від українського міста Одеси. Весь цей час неподалік знаходилися цілих п'ять літаків-розвідників НАТО: три RC-135, один "Сентінел" і один Р-8.

Новини за темою: Як натовські літаки-розвідники влаштували пастку російським військам у Чорному морі

Неясно, чи піднімалися в повітря ці розвідувальні машини, коли поблизу Калінінграда пролітали "Балу 51" і "Балу 52". Але можна з упевненістю сказати, що Північноатлантичний альянс зробив якісь зусилля для перехоплення російських сигналів з цього ексклаву.

Калінінградська область дуже важлива. Ракети і бойові літаки, що там знаходяться можуть залетіти в глибокий тил Європи. Калінінградська область також з'єднана з півночі з Сувалкським коридором, що представляє собою лісисту 60-кілометрову прикордонну смугу між Польщею і Литвою. На півдні коридор примикає до вірної союзниці Росії Білорусі.

Москва посилює свій контроль над Білоруссю відтоді, як підтасовані президентські вибори в цій країні викликали в серпні масові протести. Російський президент Володимир Путін натиснув на білоруського керівника Олександра Лукашенка, який опинився в непростому становищі, змусивши його підписати угоду, за умовами якої Росія і Білорусь практично об'єдналися. Цей документ забезпечив російським військам ще більший доступ до білоруської території і до Сувалкського коридору.

Якщо Росія захоче відрізати маленькі і слабкі прибалтійські країни зі складу НАТО від інших членів Альянсу, їй достатньо буде перекрити Сувалкський коридор. "Сувалкський коридор - це те місце, де сходяться воєдино численні слабкі місця в натовській стратегії і оперативній побудові військ", — написали в 2018 році в своїй доповіді для Вашингтонського Центру європейської політики (Center for European Policy) Бен Ходжес (Ben Hodges) і Януш Бугайський (Janusz Bugajski).

Ходжес знає, про що говорить. Цей відставний американський генерал з 2014 по 2017 роки командував тисячами американських військовослужбовців зі складу сухопутного угруповання США в Європі. Перед відходом у відставку він організував перші в історії великі навчання НАТО вздовж Сувалкського коридору.

"Цей коридор вразливий", - заявив він тоді.

У 2014 і 2015 році Каліфорнійський дослідницький центр РЕНД змоделював російський наступ по Сувалкському коридору. Центр розрахував, що росіяни швидко висунуть для проведення наступу 25 батальйонів (це 10 000 чоловік особового складу). НАТО зможе мобілізувати всього 17 батальйонів (6 800 військовослужбовців).

Кожен залучений до наступу російський батальйон має бронемашини і танки. У НАТО броньовані машини є в складі тільки однієї розташованої неподалік частини. Це колісні "Страйкери", що входять до складу розвідувального полку американських Сухопутних військ.

Найпотужнішою зброєю "Страйкера" є 30-мм гармата. Російські танки мають 125-мм знаряддя, які володіють набагато більшою вражаючою дією.

Коли центр РЕНД (RAND) розіграв бій в сувалкському коридорі, результати виявилися жахливими для західного альянсу. "Більш важкі російські частини перевершують по озброєнню легкі натовські сили, але це ще не все. Низька маневреність частин Альянсу призведе до того, що при бажанні російські війська зможуть їх скувати або обійти, — пояснили експерти з РЕНД. - Натовська піхота не зможе навіть успішно відступити, і буде знищена на місці".

НАТО знає про свої проблеми навколо Калінінградської області і в Сувалкському коридорі. Однак американські війська вважають, що їм відомо, як зламати оборону Калінінграда. Про це минулого року розповів репортерам командувач ВПС США в Європі генерал Джефф Харрігян (Jeff Harrigian). "Ми вчимося цьому - заявив він. - Ми постійно продумуємо ці плани... і якщо нам судилося їх здійснити, ми будемо готові до цього".

"Це буде комплексна, своєчасна і ефективна операція, провівши яку, ми забезпечимо собі доступ в цьому районі", - додав Харрігян. Слово "комплексна" мовою Пентагону означає, що війська будуть проводити наступ в повітрі, на суші і на морі, а підтримувати їх будуть космічні засоби.

Одна з ймовірних складових такого комплексного плану наступу на Калінінград була розіграна у всіх на очах в березні 2019 року, коли В-52 зімітував нанесення по ексклаву удару крилатими ракетами.

Проведена в середу імітація удару по Калінінграду силами двох В-52 знову підкреслила задуми Вашингтона. Якщо Росія спробує скористатися географією прибалтійського регіону, що не прощає помилок, щоб відрізати найслабших членів НАТО, війська Альянсу зможуть у відповідь завдати удару по Калінінграду.

І одними з перших цей удар завдаватимуть бомбардувальники В-52.

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...