Як коронавірус з Китаю вплине на світову економіку

Заліщук Світлана
Заліщук Світлана

Політична діячка, журналіст, народна депутатка

Спалах коронавіруса в Китаї Фото - cgtn.com

Спалах коронавірусу 2019-nCoV, від якого загинули вже більше трьохсот людей, з великою ймовірністю стане головним фактором глобальної рецесії, про яку говорять останній рік.

Про це пише Світлана Заліщук на своїй сторінці у Facebook.

Минулий тиждень у світі виглядав так: імпічмент, Брекзіт, відхилений новий мирний план від Трампа для Близького Сходу. Але ні, не ці історичні події, а щось, що ми навіть не здатні побачити неозброєним оком, найбільше вплине на хід подій у світі у найближчому майбутньому – коронавірус.

Експерти кажуть, що якщо криза в Китаї затягнеться ще на місяць, це може з’їсти до 2% китайської економіки. І здавалося б, де вона, та китайська економіка, а де ми. Але ніт. Такий він, глобальний світ, по суті - глобальне село. Великі шанси, що саме коронавірус і може стати тим підступним фактором глобальної рецесії, про яку всі говорять останній рік. І Україні треба бути готовою не лише до боротьби з інфекцією, але й до наслідків епідемії для світової економіки.

Лише маленький факт. Таїланд, наприклад, уже зменшив прогноз зростання національного ВВП на $1.6 млрд через очікування падіння потоку туристів з Китаю.

І що цікаво. Лише наші північні сусіди в усіх ситуаціях залишаються послідовними. Спочатку екстремістські сайти, а тепер "Ізвєстія" та інші мейнстрімівські видання поширюють історію, що спалах коронавірусу – це спецоперація американців. Старі ГБшні хвороби погано лікуються.

У будь-якому разі коронавірус – випробовування світової економіки і світової системи охорони здоров’я. І треба розуміти, що ми зараз лише на першому етапі.

Тому принаймні… руки з милом.

Світлана Заліщук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...