Як буде розвиватися економіка в найближчі три роки

Данило Монін
Данило Монін

Експерт Інституту ліберальної економіки, співавтор пакета реформ "Вільна економіка"

У ряді галузей знос капіталу досягає 75-80% З відкритих джерел

Оригінал на сторінці Данила Моніна Facebook

Ну що, сьогодні Міністерство економіки підготувало для уряду макродані, на яких, очевидно, буде будуватися бюджет 2021-2023 років. Ну принаймні 2021 точно.
З хорошого:

1. Міністерство бачить відновлення економіки швидше, ніж МВФ. Якщо МВФ планує зростання на 1.1% української економіки після падіння на 8.2 Мінекономіки розраховує на зростання 4.6% у 2021 і більше 4% у наступні роки. Це не може не радувати.

2. Інфляція планується досить високою. На рівні 7-8%. А промислова - ще вище. Це об'єктивно, як на мене. Думаю, що ймовірно навіть більший рівень підняття цін.

Новини за темою: Друкарський верстат призводить до інфляції? Економічна теорія Кейнса проти Фішера

3. Загальна економіка номінально зросте на 500+ млрд гривень в 2021 році. Що в цілому означає підняття доходів держави на 200 млрд гривень як мінімум.

4. Оскільки Україна має в планах величезний дефіцит бюджету на рівні майже 300 млрд (правда, який ймовірно за підсумками року буде меншим бо після півріччя тільки 2 млрд дефіцит), то очевидно таке 15% номінальне зростання економіки дозволяє стримувати зростання державних витрат. По-перше, не буде стабфонду. По-друге, в цілому можна застосовувати стриманий сценарій зростання держвитрат, щоб піти від критичної цифри в 47.7% держвитрат в бік 42-43%.

5. Якщо Мінфін забезпечить такий рівень держвитрат, то не бачу причин, чому Україні не запускати податок на виведений капітал з 2021 року, щоб ще швидше виходити з кризи і перезапускати економічну.

Telegram-канал Олексія Гончаренка

Звичайно для кращого розвитку української економіки необхідно буде ще видалити безліч поганих норм законопроекту 1210. Але такий відкат готовий. Потрібні тільки герої - хто візьме на прапор - оздоровлення та запуск економічного зростання в Україні.

Данило Монін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.