Як автори "Вікіпедії" впливають на вибори в США

Tages-Anzeiger
Tages-Anzeiger

Швейцарська щоденна газета

Сенаторка Камала Харріс увійде в історію як перша темношкіра жінка азіатського походження яка потрапила в президенський квиток однієї з основних партій США

USA Today

Користувач онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" імовірно змінив статтю Камали Гарріс до того, як вона була номінована на посаду віцепрезидента Джо Байденом. Подібні маніпуляції стали майже традицією і навіть дозволяють робити прогнози на вибори.

Про це пише Tages-Anzeiger.

Раптово зникаючі критичні пасажі і нова, прикрашена інформація, піднесена в стилі повідомлень ЗМІ: стаття в "Вікіпедії" про Камалу Гарріс, кандидатку у віцепрезиденти США, обрану Джо Байденом, частіше звичайного піддавалася змінам в останні місяці перед її обранням.

Онлайн-видання The Intercept ще на початку липня писало про "війну" на сторінці Гарріс у "Вікіпедії". Згідно з повідомленням, в останні місяці з онлайн-енциклопедії було видалено кілька, очевидно, невигідних для сенатора-демократа уривків.

Це торкнулося, наприклад, інформації про роботу Гарріс Генеральним прокурором Каліфорнії - часу, від якого вона намагається дистанціюватися і який все більше стає для неї політичним вантажем, йдеться в статті онлайн-видання. Так, зникла частина тексту про те, як вона відмовилася пред'являти звинувачення в недобросовісній діловій практиці інвестиційному банкіру і сьогоднішньому міністру фінансів США Стівену Мнучіну в 2013 році.

Особливо старанним у виправленні статті був, очевидно, користувач "Вікіпедії" під ім'ям Bnguyen1114, який протягом декількох місяців вніс сотні неперевірених правок до статті. (...) Через численні зміни стаття ставала все об'ємнішою, на що користувачі неодноразово вказували, починаючи з травня. Один з них написав на початку червня: "Це найдовша біографія, яку я будь-коли читав. (...) Можна спокійно прибрати половину, і вона все ще залишиться занадто довгою.

Новини за темою: Як сплутати карти Трампу, або Чому Байден вибрав Камалу Гарріс в якості віцепрезидента

У тижні, що передували 11 липня, на форумі регулярно публікувалися скарги на адресу Bnguyen1114. При цьому мова, з одного боку, йшла про зниклих частинах тексту і, з іншого боку, про нібито прикрашених пасажах, які в тоні пресбюро Гарріс в розгорнутому вигляді розподілялися по тексту.

Bnguyen1114 наполегливо захищався, оскаржуючи наявність конфлікту інтересів, але все ж зізнався, що в 2019 році на громадських засадах сприяв передвиборній президентській кампанії Камали Гарріс.

Під тиском інших авторів 8 липня Bnguyen1114, нарешті, заявив, що більше не буде автором статті про Гарріс в "Вікіпедії". Після чергової спроби внесення правок адміністратор заблокував його аккаунт на тиждень. Інші автори тепер зайняті ліквідацією його численних правок.

Те, що біографії політиків редагуються незадовго до майбутніх виборів, - звичайне явище, - зазначає Tages-Anzeiger. - Втім, цікаво, що в минулому неодноразово обиралися кандидати, статті про яких у "Вікіпедії" піддавалися найбільшому числу виправлень.

Правки в "Вікіпедії" прогнозують результат виборів віцепрезидента", - писала в 2008 році газета The Washington Post, коли кандидат в президенти від республіканців Джон Маккейн вибрав у кандидати на пост віцепрезидента Сару Пейлін. За даними газети, до статті про Пейлін у" Вікіпедії " напередодні обрання було внесено більше правок, ніж до статей про конкурентів.

Показовою кількість правок була і в 2016 році, коли Гілларі Клінтон вибрала кандидатом на пост віцепрезидента Тіма Кейна. Стаття про Кейна в "Вікіпедії", за даними The Atlantic, напередодні обрання містила найбільшу кількість виправлень.

Цього року кандидатом на пост віцепрезидента на стороні Джо Байдена виступає Камала Гарріс. Протягом трьох тижнів стаття про неї в "Вікіпедії" редагувалася 408 разів, як показав аналіз, проведений одним з користувачів Reddit. На другому місці за нею пішла 46-річна конкурентка Стейсі Абрамс всього лише c 66 правками.

Свен Хоті

За матеріалами: Inopressa.ru

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...