Новини » Події Читать эту новость на русском

Вибухи на БілАЕС: Що сталося на побудованій Росією в Білорусі станції

The Times
The Times

Щоденна газета у Великобританії, одна з найвідоміших світових газет

Вчення з ліквідації розливу небезпечної рідини на БілАЕС belatom.by

У суботу урочисто запустили БілАЕС. Вона вже працювала на 40% потужності. І тут же з'явилися повідомлення, що 8 листопада перший блок БілАЕС перестав виробляти потужність, і турбіна була зупинена. Причина - вибух декількох трансформаторів напруги.

Про це пише The Times.

Як повідомляють білоруські ЗМІ, вибухи стали причиною припинення роботи першої білоруської атомної електростанції на наступний день після церемонії відкриття, на якій був присутній президент Лукашенко.

Хоча витоку радіації, як вважають, не сталося, інцидент посилив побоювання з приводу безпеки побудованої Росією Островецької АЕС.

Литва, яка є членом ЄС, давно виступає проти електростанції, яка знаходиться всього в 25 милях від її столиці Вільнюса. У цій країні людям, що живуть поблизу білоруського кордону, для профілактики променевої хвороби видають йод в таблетках.

В інтерв'ю незалежному новинному сайту Tut.by джерело повідомило, що в неділю вибухнули кілька трансформаторів напруги.

Обійшлося без жертв. 66-річний Олександр Лукашенко назвав АЕС, на будівництво якої Росія виділила Мінську кредит в 10 мільярдів доларів, проривом для Білорусі.

У науковій статті, опублікованій в 1993 році білоруськими вченими, говориться, що через тектонічну активність Островецький район є одним з найбільш небезпечних серед 28 можливих ділянок для будівництва атомної станції. У 1908 році там було зафіксовано землетрус.

Литва перестала отримувати електроенергію з Білорусі, коли ця АЕС вступила в дію. За словами представників литовської влади, секретність в дусі радянських часів і аварії, що відбувалися в минулому, означають, що вона становить загрозу безпеці Литви і що в разі аварії може статися забруднення питної води для третини населення країни, чисельність якої становить 2,8 мільйона осіб.

Новини за темою: Литва припинила імпорт електроенергії з Білорусі через запуск БілАЕС

"ЄС і вся міжнародна спільнота не можуть залишатися байдужими до такого цинічного невігластва", — заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

У 2016 році, коли під час монтажу впала 330-тонна оболонка реактора, будівництво АЕС було відкладено. Про інцидент стало відомо тільки після того, як інформатор виклав інформацію в інтернет.

Білорусь більше за інших постраждала від радіоактивних опадів в результаті Чорнобильської катастрофи 1986 року. "Бомба не тільки цокає, вона пошкоджена і надзвичайно небезпечна", - написав у "Твіттері" опозиційний політик Андрій Санніков.

У "Росатомі", російській державній корпорації з атомної енергетики, яка побудувала АЕС, заявляють, що об'єкт відповідає міжнародним стандартам безпеки.

Марк Беннеттс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...