Вибори мера Києва: Війна рейтингів

Володимир Фесенко
Володимир Фесенко

Політолог, директор Центру політичних досліджень "Пента"

kp.kg

Останні дні ми спостерігаємо справжній парад все нових кандидатів на посаду мера Києва. Одночасно посилюється і конкуренція рейтингів. Дехто каже і про "війну рейтингів".

Про це пише Володимир Фесенко на своїй сторінці в Facebook.

На початку серпня з’явилися дані опитування Соцгрупи "Рейтинг". 13 серпня були оприлюднені результати опитування по Києву, яке було проведено Центром Разумкова з 24 липня по 2 серпня 2020 року (було опитано 2019 респондентів віком від 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними показниками). На що зверну увагу – по деяких кандидатах результати опитувань майже співпадають, а по інших – суттєво розрізняються.

По всіх опитуваннях лідирує чинний мер Києва Віталій Кличко. За даними опитування Центру Разумкова, за В.Кличка готові проголосувати 36% усіх опитаних, або 41% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за кого з кандидатів голосуватиме. У порівнянні з червнем рейтинг В.Кличка трохи знизився. На другому-третьому місцях за рівнем електоральної підтримки — Андрій Пальчевський (відповідно 8% і 9%) і Олександр Попов (відповідно 7% і 8%). Далі йдуть Ірина Верещук (відповідно 5,5% і 6%), Сергій Притула (відповідно 5% і 5,5%). По А.Пальчевському результати опитувань також суттєво не розрізняються. Він серед фаворитів по всіх київських опитуваннях. А ось по Сергію Притулі та Ірині Верещук дані різних опитувань розрізняються вдвічі. Цікаво, як це можуть пояснити соціологи?

Новини за темою: Місцеві вибори у прифронтових районах Донбасу: Загроза життю й порушення виборчих прав

На виборах до Київської міської ради, за даними опитування Центру Разумкова, найбільшу підтримку виборців отримала б партія "УДАР Віталія Кличка" (за неї готові проголосувати 17% усіх опитаних, або 20% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За партію "Слуга народу" готові проголосувати відповідно 13% і 15%, за партію "Опозицiйна платформа — За життя" — відповідно 10% і 11,5%, за партію "Європейська солідарність" — відповідно 9% і 11%, за партію "Перемога Пальчевського" — відповідно 6% і 7%, за ВО "Батьківщина" — відповідно 5% і 5,5%, за партію "Сила і честь" — відповідно 5% і 5,5%. У порівнянні з опитуванням Центру Разумкова, яке було в червні, УДАР впевнено вийшов на перше місце, а "Євросолідарність" опустилася з першого місця на третє (а рейтинги партії Порошенка знизились на 5% від усіх виборців, і на 9% серед тих виборців, які будуть голосувати і визначились у своєму виборі). За даними цього опитування схоже, що відбулося певне перетікання голосів від "Євросолідарності" до УДАРу і "Голосу".

Володимир Фесенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...