Вибач, Маск: Астронавт НАСА відправиться на МКС на російському космічному кораблі "Союз"

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Космічний корабель "Союз" Фото з відкритих джерел

Питання доставки людей і обладнання на Міжнародну космічну станцію (МКС) багато років приносило хліб насущний російській космічній галузі. Ось і на цьому тижні американська жінка-астронавт полетить в космос з Байконура. Але часи змінюються, і альтернатива від Ілона Маска набирає обертів.

Про це пише Forbes.

Зараз американські астронавти літають на Міжнародну космічну станцію з американської землі, вірно?

То якого біса тоді астронавт НАСА полетить на Міжнародну космічну станцію (МКС) з Росії, а Америка заплатить їй за цей політ понад 90 мільйонів доларів?

30 травня 2020 року відбувся успішний запуск з американського космодрому, коли астронавти НАСА Боб Бенкен (Bob Behnken) і Даг Херлі (Doug Hurley) здійснили історичний Політ на МКС і назад на борту космічного корабля компанії "Спейсекс" (SpaceX). Тим не менш, на цьому тижні астронавт НАСА Кейт Рубін (Kate Rubin) покине Землю з космодрому Байконур в Казахстані.

Як я повідомляв у червні, це заключна частина контракту між НАСА і російським космічним агентством, який передбачає відправку американських астронавтів на МКС російським космічним кораблем "Союз".

Новини за темою: Космічній залежності США від Росії прийшов кінець

Коли відбудеться наступний запуск ракети на МКС?

Пані Рубін повинна полетіти в середу 14 жовтня о 10 годині 45 хвилин ранку за казахстанським часом разом з космонавтами Сергієм Рижиковим і Сергієм Кудь-Сверчковим з "Роскосмосу". Їх шестимісячне перебування на МКС почнеться з тригодинного орбітального польоту.

Де можна подивитися ракетний пуск на МКС?

Його можна подивитися в онлайні на НАСА ТВ, відвідавши вебсайт космічного агентства на YouTube.

Чому ж НАСА платить Росії 90 мільйонів доларів за доставку астронавта, якщо у неї тепер є "Спейсекс"?

НАСА укладає контракти з Росією на відправку астронавтів на борту "Союзу" з 2011 року, коли човник "Шатл" був поставлений на прикол. Це останній політ в рамках контракту, що НАСА підтвердила мені минулого тижня. У травні 2020 року контракт зазнав змін. Місце на борту було придбано за 90 252 905 доларів і 69 центів. Сюди входить вартість навчання і підготовки до польоту, вартість виконання польоту, посадки і пошуково-рятувальних робіт.

Тобто у НАСА був план Б на той час, поки "Спейсекс" минулого літа проводила випробування свого космічного корабля "Кру Дрегон" (Crew Dragon)? "НАСА як і раніше відчуває високий ступінь довіри до американських комерційних партнерів, вважаючи, що вони забезпечать регулярну ротацію екіпажів", — зазначило американське космічне агентство в своїй письмовій заяві.

Але в наявності освіжаюча відсутність націоналізму в цьому підприємстві, яке спочатку повинно було носити абсолютно міжнародний характер. "Коли у США з'являться комерційні можливості для доставки екіпажів, астронавтам і космонавтам слід відновити спільні польоти на наших космічних кораблях відповідно до колишньої практики", - йдеться в заяві НАСА.

Чи будуть російські космонавти літати на космічних кораблях "Спейсекс"?

Напевно - тому що вони безпечніші. "У разі виникнення проблеми з космічним кораблем на орбіті може з'явитися необхідність повернення всього екіпажу цього корабля на Землю - йдеться в заяві НАСА. - Дії в складі змішаних екіпажів взаємовигідні, так як це підвищує ймовірність знаходження на станції і астронавтів, і космонавтів, які зможуть виконувати критичні операції".

НАСА і "Роскосмос" обговорюють питання про те, щоб на борту МКС постійно перебував хоча б один американський і російський член екіпажу.

Отже, в минуле йдуть дні, коли НАСА платила по 90 мільйонів доларів за місце. Але ми можемо розраховувати на те, що російські космонавти будуть літати на кораблях "Спейсекс", а американські астронавти — на борту "союзів".

Перебуваючи на МКС, Рубін візьме участь у безлічі наукових експериментів. Але одне з головних завдань для неї і для всього екіпажу полягатиме у випробуванні нового "космічного туалету" НАСА.

А як щодо "космічного туалету"?

Цей компактний туалет був доставлений на МКС раніше цього місяця на борту вантажного корабля. Він носить назву "універсальна система обробки відходів" і має систему відведення сечі. Обробка відходів та їх зберігання здійснюється автоматично. Новий туалет менше попереднього, але призначений він для більшої кількості членів екіпажу. Ця система буде використовуватися під час майбутніх польотів на місяць і Марс.

"Астронавтам доведеться звикати до використання нового космічного сортиру — сказав мені кілька днів тому офіційний представник НАСА. - Мета полягає в тому, щоб повністю його перевірити, а для цього потрібна людина".

Коли відбудеться наступний політ "Спейсекс" на МКС?

Рубін не останній астронавт НАСА, який полетить на російському космічному кораблі. У середу 21 жовтня 2020 року командир експедиції 63 Кріс Кессіді (Chris Cassidy) з НАСА і космонавти "Роскосмосу" Анатолій Іванишин та Іван Вагнер, що знаходяться на борту МКС з 9 квітня 2020 року, покинуть станцію на борту космічного корабля "Союз МС-16" і здійснять посадку в Казахстані.

Місія НАСА була відкладена до початку-середини листопада. Тим не менш, космічний корабель "Спейсекс" "Крю Дрегон" здійснить перший плановий приватний політ на МКС, доставивши туди астронавтів НАСА Майка Хопкінса (Mike Hopkins), Віктора Гловера (Victor Glover), Шеннон Уокер (Shannon Walker) і астронавта японського аерокосмічного агентства Соїті Ногуті (Soichi Noguchi).

Бажаємо вам ясного неба і широко розкритих очей.

Джеймі Картер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...