Все зайшло занадто далеко: Американська бійня тільки починається

The Spectator
The Spectator

Щотижневий британський консервативний журнал, що спеціалізується на публікації та аналізі новин зі сфер політики і культури

Державний патруль США стріляє сльозогінним газом по демонстрантах під час шостого дня демонстрацій через арешт Джорджа Флойда, який помер у поліцейській дільниці EPA-EFE

У США хвиля заворушень та масових виступів через вбивство чорношкірого поліцією, подібно до вірусу, охопила багато міст по всій країні. Цілком можливо, що американська бійня тільки починається.

Про це пише The Spectator.

Бійня не припиняється.

"Цю американську бійню треба припинити тут і зараз", - заявив президент Дональд Трамп у своїй інавгураційній промові 20 січня 2017 року. Відтоді минуло три з половиною роки, але на самому початку літа 2020 року в Америці піднялася хвиля заворушень та масових виступів, яка, подібно до вірусу, охопила багато міст по всій країні. Міннеаполіс вирує цілодобово. Його прикладу наслідували Лос-Анджелес, Лас-Вегас, Фенікс, Х'юстон, Даллас, Атланта, Нью-Йорк і Вашингтон. Тепер натовп загрожує Білому дому.

Цілком можливо, що американська бійня тільки починається.

За останні кілька десятиліть ми спостерігали безліч бунтів в Америці. Але ці масові протести, які розгортаються на тлі глобальної кризи охорони здоров'я і супутньої економічної рецесії, видаються набагато руйнівнішими. Америка хвора, і її імунна система дає збій: здорове суспільство виступило проти бунтівників і об'єдналося би в боротьбі з ними. Але в багатьох частинах Америки, в багатьох великих містах Америки більшість щиро вважає, що Трамп — прихильник переваги білої раси. Ці бунти — певною мірою виправдані — є цілком зрозумілою реакцією на черговий акт жорстокості поліції, яка вбила беззбройного чорношкірого американця на ім'я Джордж Флойд (George Floyd).

Соціальна провина, яку білі американці відчувають перед чорношкірими, заважає першим висловлювати свій жах у зв'язку з підпалами будинків і пограбуванням магазинів. Ніхто не хоче, щоб його називали расистом. Навіть адміністрація Трампа, яка рідко соромилася відступати від норм політичної коректності, з небажанням засуджує насильство, боячись відштовхнути від себе чорношкірих виборців, яких їй потрібно залучити. Коли стало ясно, що акції протесту вийшли з-під контролю, інформаційні агентства нарешті змінили свої позиції зі "це можна пояснити" на "все зайшло занадто далеко". Вони спеціально знаходять чорношкірих репортерів, щоб ті засуджували злочинні дії, тому що чорношкірих неможливо звинуватити в расизмі. Ми спостерігали подібне вже багато разів.

Але цього разу все, можливо, відбувається інакше. У поточних акціях протесту відчувається якийсь новий нігілізм, який здається практично нездоланним. Цілком ймовірно, ми зараз спостерігаємо масовий вибух люті, викликаної тривалим локдауном.

Новини за темою: Карантин коштував багатьох життів, - професор Стенфордського університету про справжню загрозу пандемії

Багатонаціональне населення американських міст було до смерті налякане появою нового вірусу. Життя в містах завмерло. А тепер вони горять. Давайте на хвилинку облишимо расову політику. Можливо, ми зараз спостерігаємо те, що може статися, якщо закрити великі міста на карантин на багато тижнів. Люди — істоти соціальні. Наша схильність до насильства зростає, коли наше коло спілкування стає дуже обмеженим. Подібно до інших країн, Америка справді об'єдналася, щоб впоратися з вірусом. Але ця єдність тривала недовго.

Ця американська бійня не припиняється. Ця країна нездорова.

Фредді Грей

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...