Вірите в астрологію? Ось що про це говорить наука

Scientific American
Scientific American

Американський науково-популярний щомісячний журнал

Опитування громадської думки в 2012 році в США показав, що 34% американців вважають астрологію "вельми науковою" або "частково науковою" дисципліною Фото з відкритих джерел

Близько третини американців вважають, що астрологія "вельми наукова" або "частково наукова". Чи так це насправді? І чи має значення в очах науки те, що ви Риби або Діва? 

Про це пише Scientific American.

Чи працює астрологія? Читання гороскопів — популярна розвага, але що говорить щодо цього наука?

Кожен шукає те, що йому ближче:

Натхнення знайде вас, якщо ви готові присвятити себе якійсь справі.

Проблеми можуть виникнути, якщо ви піддастеся звичному безладу і ваша сила волі ослабне.

Навіть з чогось безглуздого можна отримати хороший урок.

70 мільйонів американців читають гороскопи щодня. Це якщо вірити Американській федерації астрологів. За даними дослідження Форуму релігії та суспільного життя "П'ю", проведеного двадцять років тому, 25% американців вважають, що розташування зірок і планет впливає на наше повсякденне життя. У 2012 році опитування громадської думки показало, що 34% американців вважають астрологію "вельми науковою" або "частково науковою" дисципліною. Попутно з'ясувалося, що частка тих, хто вважає астрологію "зовсім не наукою", знизилася з двох третин до приблизно половини.

Під астрологією зазвичай розуміють віру в те, що астрономічні явища, наприклад, сузір'я в момент вашого народження або регресний Меркурій якимось чином впливають на повсякденні події у нашому житті і визначають наші особистісні якості. Це, звичайно, сильно відрізняється від астрономії, яка науково вивчає небесні тіла, космічний простір і фізику всесвіту.

Новини за темою: Вчені з'ясували, чому згасла Бетельгейзе

Набирає популярність особлива, прикладна сторона астрології — прогнозування майбутнього і побутові поради про те, як жити, тобто гороскопи. Журнали на кшталт The Cut повідомляють, що в 2017 році відвідуваність сторінок з гороскопами зросла на 150% порівняно з 2016 роком.

Очевидно, що багато людей намагаються тлумачити зірки і звертаються до них за порадою. Астрологія виходить з положення зірок, що саме по собі здається досить науковим заняттям. Але чи є наукові дані, які підтверджують, що астрологія якось впливає на нашу особистість і долю?

Так ось, якщо коротко, то ні.

Сабріна Штирвальт

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...