live

Вірусне зізнання: Лікар-пульмонолог з Нью-Йорку розвіює чутки і дає практичні поради щодо пандемії COVID-19

 Петро Чернишов
Петро Чернишов

Експрезидент "Київстару"

У телефонному дзвінку Zoom, спочатку адресованому родині та друзям, американський доктор Девід Прайс пропонує практичні поради щодо запобігання отримання COVID-19 з надією розвіяти почуття страху або паніки cornellsun.com

Лікар-пульмонолог Девід Прайс з госпіталю Weill-Cornell, що перебуває наразі в центрі пандемії в Америці, у Нью-Йорку, розвіяв міфи щодо поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та розповів про практичні заходи протидії зараженню

Про це пише Петро Чернишов на своїй сторінці в Facebook.

Як (не) заразитися коронавірусом.

Мій син навчається в Університеті Корнелла у штаті Нью-Йорк. У кожного великого університету в Америці є свій шпиталь - як правило престижний і добре оснащений.

І ось їхня місцева газета The Cornell Daily Sun зробила статтю-інтерв'ю з лікарем госпіталю Weill-Cornell David Price.

Важливо що він пульмонолог, лікар-дослідник (захистив дисертацію) і працює останні тижні в цьому госпіталі в Нью-Йорку тільки з хворими на COVID-19. А Нью-Йорк - це в Америці зараз центр пандемії. Схоже, скоро буде там приблизно як в Італії...

Новини за темою: Коронавірус: Лікар з Італії, зберігаючи анонімність, розповів жахливі факти розповсюдження й перебігу хвороби

Спочатку Доктор Прайс зробив відео Zoom тільки для своєї родини - але потім це відео переписали сотні тисяч людей і вже є близько п'яти мільйонів переглядів.

Covid_19_Protecting_Your_Family_Dr_Dave_Price_3_22_2020 from Mariana Price on Vimeo.

Ось текст статті в моєму покращеному після Google Translate перекладі.

"У вірусному відео доктор з Корнелла розвіює чутки і дає практичні поради щодо пандемії COVID-19"

Всього два місяці тому COVID-19, який надалі називали "новим коронавірусом", не хвилював більшість американців.

Відтоді, як вірус проник у Сполучені Штати, стали приділяти першорядну увагу розумінню того, як вони можуть найкращим чином захистити себе і своїх близьких. Тим не менш, у медиків розуміння цього вірусу постійно змінюється, що призводить до різної і іноді суперечливої інформації.

У зверненні Zoom, спочатку адресованому родині та друзям, лікар-дослідник, пульмонолог з лікарні Weill-Cornell Девід Прайс спробував розвіяти плутанину в суспільстві щодо вірусу. З часу розміщення в Інтернеті відео набрало майже чотири мільйони переглядів. Працюючи в одному з епіцентрів пандемії - Нью-Йорку - і спеціалізуючись на пацієнтах з респіраторними захворюваннями у відділенні інтенсивної терапії, Прайс має унікальну можливість говорити про COVID-19.

Незважаючи на те, що є багато невизначеностей щодо майбутнього цієї пандемії та її впливу на суспільство і повсякденне життя, Прайс вважає, що вже є достатнє розуміння вірусу, тому люди можуть менше боятися того, що може статися.

"Ви можете почути невеликий злам у моєму голосі, ніби я емоційний, але це не тому, що я наляканий, а навпаки. Вперше за весь час я насправді не боюся", - сказав Прайс. "Ми вчимося і знаємо багато. Я хочу, щоб ви знали, що кожен день ми розуміємо краще".

Почуття оптимізму Прайса зводиться до розуміння того, як поширюється COVID-19. Незважаючи на деякі первинні думки про те, що COVID-19 може поширюватися у повітрі, тепер очевидно, що переважна більшість людей з COVID-19 мали тривалий прямий контакт з людиною, в якої є вірус.

"Розуміння на цьому етапі полягає в тому, що у вас повинен бути дуже тривалий, стійкий контакт з кимось - я кажу від 15 до 30 хвилин в незахищеному середовищі без будь-якої маски, щоб ви могли заразитися [через повітряну передачу]", - говорить Доктор Прайс. "Простіше кажучи, переважна більшість людей отримують вірус, фізично торкаючись когось, хто має цю хворобу, або того, у кого вона розвинеться в наступні 1-2 дні і потім торкається свого обличчя".

З цим розумінням того, як поширюється вірус, у людей з'являється можливість вживати ефективні заходи для захисту себе і своїх близьких. Навіть будучи людиною, яка працює з пацієнтами з COVID-19 майже весь день, Прайс тепер може знати, що він не заразиться цією хворобою, тому що знає, як захистити себе.

Прайс радить, як запобігти зараженню COVID-19, в чотирьох важливих правилах:

  1. Завжди будьте уважними до своїх рук і очищайте їх після дотику до чогось поза вашим будинком;
  2. Будьте уважні і не торкайтеся свого обличчя;
  3. Пам'ятайте, що вам не потрібні ніякі медичні маски;
  4. Тримайтеся подалі від інших людей.

Прайс підкреслив важливість перших двох заходів - пильнувати чистоту рук і уникати контакту рук з обличчям.

"Ці два правила неймовірно сильні і запобігають передачі хвороби у вашу сім'ю в 99 відсотках випадків. Знати, що ваші руки чисті, і не торкатися ними вашого обличчя. Отак!" - каже Прайс.

Перші два правила можуть бути дотримані дуже простими способами. В цілях підтримки чистоти рук Прайс носить дезінфікуючий засіб для рук і очищає руки після дотику до чого-небудь поза його будинком, включаючи дверні ручки або кнопки ліфта. Щоб виробити звичку не торкатися обличчя, Прайс рекомендує носити маску.

Тим не менше, ці маски не запобігають скороченню хвороб - це означає, що людям не потрібні маски медичного рівня, такі як N95. Може бути досить саморобних масок або бандан, особливо тому, що медичні працівники на передньому краї відчувають гостру потребу в медичних масках.

"Вам не потрібна маска N-95 або медична маска, підійде будь-яка маска, тому що це не запобігає хворобі, а тренує вас", - сказав Прайс.

Ці правила є новою нормою в осяжному майбутньому. За словами Прайса, заходи соціального дистанціювання можуть застосовуватися протягом трьох-дев'яти місяців. Він каже, що хоча це і займає багато часу, це не привід для занепокоєння.

У той час як ЗМІ зосередилися на тому, як люди можуть запобігти отриманню COVID-19, Прайс також надав рекомендації на випадок, якщо хтось відчує себе погано чи матиме позитивний результат.

Симптоми, що найбільш часто зустрічаються у людей з вірусом, - це лихоманка, кашель, біль у горлі, болі в тілі і задишка, але фактор, який вказує, що хтось повинен їхати в лікарню, - задишка.

"Якщо ви відчуваєте задишку, приходьте в лікарню. Це зрозуміле правило. Це не "у мене жар", це не "я думаю, що у мене є COVID-19", це не "у мене болі в тілі". Це тільки: "Я відчуваю задишку, коли йду в туалет/ванну", - сказав Прайс.

Більшість пацієнтів, які звертаються у відділення невідкладної допомоги, не мають серйозних симптомів. Фактично більшість пацієнтів повертаються додому, щоб перечекати перебіг своєї хвороби.

За словами Прайса, з усіх людей, які отримують COVID-19, 10 відсотків повинні лягти в лікарню, і з цих 10 відсотків 1-3 відсотка пацієнтів потребують вентилятори. Більшість цих пацієнтів, поміщених в апарати ШВЛ, одужують протягом 7–10 днів. "Відвідування лікарні - це не смертний вирок, це безпечне місце для вас", - сказав Прайс.

Ті, хто повинен чекати поширення вірусу в домашніх умовах, повинні бути дуже суворими у своїй ізоляції від сім'ї. В усьому світі переважна більшість випадків поширення вірусу відбувається між членами сім'ї. З цієї причини ті, хто має позитивний результат на COVID-19 або відчуває симптоми, повинні самостійно ізолюватися від решти родини. Якщо можливо, їх слід відправити у свою кімнату і дати їм в користування власну ванну кімнату. Якщо вони потрапляють у загальний простір в домашньому господарстві, необхідно очистити місце, з яким вони взаємодіють.

"Ви будете хотіти дбати про них, ви будете хотіти ходити туди й назад, перевіряючи їхню температуру. Не робіть цього! Якщо ви постійно торкаєтеся датчика температури і до його роту, тобто до того місця, де існує хвороба, тоді ви отримаєте її на руки і доторкнетеся до свого обличчя", - сказав Прайс.

Хоча ця пандемія ще далека від завершення, Прайс сподівається, що ця інформація дозволить людям почуватися комфортно у своїх спільнотах та дозволить людям відновити спокій в повсякденному житті.

"Коли ви знаєте, що єдиний спосіб отримати це захворювання - це якщо ваші руки брудні і ви торкаєтеся свого обличчя або ви дуже близькі до людини, це знання вас розкріпачує!" - сказав Прайс. "Раптово людина в магазині не твій ворог, а той, хто проходить через це з тобою".

Петро Чернишов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...