VIP-палати для VIP-пацієнтів, або Українська станова медицина для вищого чиновництва

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Медичний персонал у відділенні міської клінічної лікарні 

EPA-EFE

Можновладці в разі хвороби вже не зможуть поїхати лікуватися в європейські клініки. Але вихід, судячи з усього, знайшли: Департамент охорони здоров'я Київської міської держадміністрації зобов'язав медичні установи міста створити особливі умови лікування "особливих пацієнтів".

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Інформація, опублікована Бігусом про VIP-палати для VIP-пацієнтів, викликала в мережі хвилю обурення. Майже всі провідні блогери відрефлексували цю інформацію та пройшлися по станових привілеях для топ-чиновників, намагаючись зіграти на почуттях "маленького українця" і підвищити свій рейтинг.

Шкода, що ніхто не сказав найголовніше. Те, що якщо ви виступаєте за "безкоштовну медицину", то повинні бути готові до того, що чиновники, які розподіляють бюджетні кошти на охорону здоров'я, завжди будуть їх використовувати для створення медичних привілеїв вищому стану.

Безкоштовна медицина, тобто медицина радянського типу - це завжди станова медицина. Причому для вищих станів ця медицина буде справді безкоштовною й елітною, а для нижчих - частково безкоштовною і дуже низької якості. Змінити цю соціальну несправедливість, коли бідні віддають свої податки на медичне забезпечення вищої бюрократії і їхніх родичів, неможливо, хай як хтось намагається.

Новини за темою: Зіркові пацієнти: Як лікуються мільйонери з Куршевеля в інфекційних боксах Олександрівки

Той, хто розподіляє бюджет, той створює собі привілеї. Цей принцип діє не тільки в охороні здоров'я, але скрізь, де є щось "безкоштовне".

Розумниця Супрун хотіла запровадити в Україні американську систему охорони здоров'я, де тільки дві людини користуються безкоштовною медициною, - президент і віцепрезидент, а всі інші чиновники лікуються за свій рахунок на рівних з усіма підставах. Але у Супрун не було шансів, тому що українське суспільство в масі своїй все ще має ліву, совкову свідомість, вірить у силу держави, в міф про безкоштовну медицину для всіх. Тому чиновники, у яких Супрун хотіла забрати пільги, всі ці медичні злодії, разом з друмучим населенням, що ностальгує по совку, швидко її зжерли.

Ну а якщо зжерли, то нема чого обурюватися VIP-палатами і елітною безкоштовною медициною для вищого чиновництва.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...