"Він козел, але він успішний козел": Як Трамп зможе знову перемогти на виборах

CNN
CNN

Американський телеканал

Президент США Дональд Трамп виступає на брифінгу в Білому домі

EPA-EFE

Президент США Дональд Трамп зараз є людиною, яка часто бентежить увесь світ своїми нетривіальними витівками, певним ступенем жорсткості в прийнятті рішень. Американцям він не дуже подобався, але вони хотіли радикальних змін у Вашингтоні. Чому Трамп може знову здобути перемогу в листопаді 2020 року?

Про це пише CNN.

Джеймс Вудс (James Woods) є тим рідкісним представником Голлівуду, який підтримує Дональда Трампа. У неділю, 17 травня, він блискуче висловив у стислій формі те, що може допомогти Трампу переобратися на другий термін.

Вудс написав у твіттері таке: "Дональд Трамп — грубий чоловік. Він марнославний, нетактовний і необтесаний. Але він любить Америку більше, ніж будь-який інший президент на моїй пам'яті".

Трамп ретвітнув це повідомлення Вудса. "Я вважаю, що це чудовий комплімент, — написав він. — Спасибі, Джеймсе!"

Зрозуміло, це не можна вважати чудовим компліментом. Якщо хтось називає вас "марнославним, нетактовним і неотесаним", хіба це вам лестить?

Але Вудс на сто відсотків правий у тому, як саме Трамп може знову здобути перемогу в листопаді.

Правда полягає в тому, що Трамп не був у 2016 році і досі не є людиною, яка подобається і якою захоплюється більшість американців.

Розгляньмо результати екзитполів 2016 року:

  1. В 2016 році менше чотирьох виборців з десяти сказали, що вони позитивно ставляться до Трампа.
  2. Тільки один виборець з трьох вважав Трампа чесним і таким, що заслуговує на довіру.
  3. Лише 35% виборців сказали, що Трамп має відповідний характер для того, щоб бути президентом.

Як Трамп переміг? Можливо, американцям він не дуже подобався, але вони хотіли радикальних змін у Вашингтоні і вважали, що саме він здатен їх здійснити. У 2016 році чотири виборці з десяти сказали, що найважливіша якість кандидата полягає у "здатності домогтися змін", і всередині цієї групи Трамп обійшов Клінтон, набравши 82% проти 14%.

Новини за темою: Байден лідирує в передвиборчій гонці: Трамп йде ва-банк?

Той сигнал, який Вудс пропонує Трампу в 2020 році, являє собою одну з варіацій первісної ідеї. І звучить він приблизно так: так, він козел. Ні, мені не хотілося б опинитися з ним за одним обіднім столом. Але, коли йдеться про захист інтересів Америки, кращого за нього немає.

Тепер, щоб повірити у запропонований Вудсом аргумент, вам необхідно спочатку повірити в те, що Трамп дійсно досяг хороших результатів за свій перший президентський термін. Його прихильники стануть вказувати на зменшення податків, на перегляд ролі Америки у світовому співтоваристві, на зміни в торговій політиці та на реформування федеральної судової системи. Його супротивники будуть наполягати на тому, що всі ці рішення насправді принесли Америці більше шкоди, ніж користі.

Між тим найважливіше питання полягає не в тому, що ті, хто вже підтримує Трампа, або ті, хто вже ненавидить його, думають про тезу: "він козел, але він успішний козел". Найважливіше питання полягає в тому, що про це думають ті виборці, які ще не визначилися, чи потрібно давати Трампу другий шанс.

Аргументи Вудса звучали б набагато переконливіше, якби він опублікував їх три місяці тому, коли рівень безробіття був низьким, фондовий ринок швидко зростав, а Трамп міг цілком переконливо приписати ці заслуги собі. Тепер же, на тлі масштабних негативних наслідків пандемії коронавірусу — і карантинних заходів, введених для стримування його поширення, — цей економічний аргумент втратив більшу частину своєї переконливості.

Тим не менш, факт залишається фактом: для Трампа єдиний реальний шлях до переобрання на другий термін — і я досі переконаний, що цей шлях дуже вузький, — лежить через такий меседж, який не змусить людей полюбити Трампа, але який змусить їх визнати, що Трамп дійсно ефективно вирішує поставлені завдання.

Простіше кажучи, Трамп не прихиляє до себе. Він практично щодня говорить і робить такі речі, які, на думку його прихильників, виходять далеко за межу дозволеного — не тільки для президента, але, в принципі, для будь-якої людини.

Ніщо цього не змінить — тим більше, за період часу між сьогоднішнім днем і листопадом. Для нього єдиний спосіб перемогти на виборах — довести, що він, можливо, не є втіленням вашої мрії про те, як президент повинен виглядати і поводитися, однак він є тією людиною, яка знає, як досягти змін у Вашингтоні. (Ймовірно, йому також доведеться якимось чином вивести з гри Джо Байдена (Joe Biden), чим його передвиборчий штаб вже активно займається.)

Якщо у Трампа вийде, це стане відображенням фундаментальних змін у тому, як ми вибираємо наших президентів. Народна мудрість довгий час вчила нас, що люди повинні голосувати за такого чоловіка, з яким їм захотілося б випити пива. Якщо не зважати на його найбільш переконаних прихильників, досить важко уявити собі, що більшості людей захотілося б випити пива з Трампом.

Але чи проголосують вони за нього знову? Один раз вони вже це зробили. І Вудс (а також сам Трамп) сподівається, що вони проголосують за "цього козла" ще раз.

Кріс Чилліза

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...