Віктор Медведчук: Україна має відновити торговельно-економічні відносини з Росією та СНД

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 112.ua

Я дуже радий, що сьогодні відбувається засідання Торгово-промислової палати Російської Федерації саме з того питання, яке є вкрай актуальним для України. І я вдячний вам, що ви організували це засідання. Мені приємно, що бере участь наша делегація - представники нашої партії, члени політради: Тарас Козак, Олександр Колтунович, а також президент Асоціації машинобудівників і роботодавців України пан Савченко. Це якраз ті люди, які безпосередньо займалися питаннями того, щоб налагодити нашу співпрацю, вирішити питання і підготувати те, що було пов'язано зі скасуванням санкцій в односторонньому порядку, на яке пішов уряд РФ, за дорученням президента Росії Володимира Путіна.

І три підприємства вже отримали скасування таких санкцій. До речі, на одному з них я був учора - це Рубіжанський картонно-тарний комбінат у Луганській області. Дійсно, і робітники, і керівництво дуже задоволені тим, що це сталося. Власне, так само, як і на підприємствах у Вінницькій області – "Брацлав", а також Барському машинобудівному заводі. Сергію Миколайовичу (Катирін, президент Торгово-промислової палати РФ, - ред.), ви абсолютно правильно сказали про те, що є доручення президента РФ. Можу сказати, що на зустрічі, про яку Ви говорили у своєму вступному слові, дійсно йшлося щодо того, що санкції треба знімати. Цей рух, однозначно, має бути двостороннім, тому що ми пам'ятаємо історію цих санкцій. Санкції було запроваджено Росією як відповідні санкції на адресу того, що Україна приєдналася до санкцій ЄС щодо РФ – і Росія запровадила відповідні санкції. І та проблема, яка виникла, і та проблема, яка фактично знищує сьогодні економіку, вона є очевидною.

Володимир Володимирович у розмові сказав, що в будь-якому випадку Росія може піти на такий крок - одностороннього зняття санкцій щодо певної кількості підприємств. Але треба вже сьогодні готуватися до того, що ці санкції будуть зніматися з двох сторін. Санкційна політика, яка запроваджувалася як економічний нібито регулятор покарання, власне, не отримала позитивного досвіду для жодної із країн, але можу сказати, що санкції щодо України є більш тяжкими і спричинили вкрай негативні результати для економіки нашої країни. Тому що наш ринок, експортний потенціал продукції України - це насамперед РФ і країни СНД. Після запровадження відповідних санкцій ми фактично втратили таку можливість. Склалася ситуація, коли, з одного боку, ми не наростили експорт до країн ЄС, тому що якщо і наростили, то це кілька мільярдів, а в іншому випадку - ми втратили близько 20 мільярдів на рік експортного потенціалу, реалізації, виручки від нашої продукції на території РФ і країн СНД. Тобто результат на сьогоднішній день - очевидний. Цей результат свідчить про те, що без радикальної зміни економічного курсу нашої країни ми не можемо рухатися вперед. І це та проблема, яка буде сьогодні предметом розгляду на засіданні Торгово-промислової палати за участю представників України.

Ви вже відзначили, що я зараз долучився до роботи Торгово-промислової палати, перебуваючи на території Іллічівського суднобудівного заводу – це Одеська область. Сьогодні я разом із колегами перебуваю в робочій поїздці Одеською областю. У нас вибори 25 жовтня, тому ми зустрічаємося з трудовими колективами. Це все територія Іллічівського порту, в м. Чорноморську, який колись мав назву Іллічівськ. Те підприємство, на якому я перебуваю, – воно робоче, і воно продовжує працювати. А в цілому Іллічівський порт - це важливий завод, підприємство, яке було відоме на території всього Радянського Союзу, та й в умовах вже незалежної України це підприємство також було значущим, містоутворювальним як для Одеської області, так і для всієї країни. На сьогоднішній день з урахуванням того, що вантажообіг фактично знизився і наближається до нульової позначки, він вмирає. Помирає Іллічівський порт. А це південні ворота в Україну - суверенну, незалежну країну. І все це відбувається саме через ті процеси, про які ви сказали в своєму вступному слові. І це відбувається тому, що порушено торговельно-економічні, насамперед коопераційні зв'язки, з РФ. І я вітаю, що одним із питань сьогодні є налагодження або підготовка до налагодження цих торговельно-економічних, коопераційних зв'язків із РФ. Питання спільної взаємодії і співпраці сусідніх регіонів РФ та України і, звичайно ж, підготовка, як це вже було сказано, в тому числі і президентом РФ, до скасування санкцій.

Я думаю, це важливі питання, які ви, безумовно, обговорите. Українська делегація, яка присутня на засіданні Торгово-промислової палати в Москві, висловить нашу спільну точку зору. Хочу сказати, що це програма нашої партії, яка полягає в тому, що ми вважаємо, що необхідно змінити радикальним чином економічний курс нашої країни, відновити торговельно-економічні відносини з РФ, з країнами СНД, змінити митну і торговельну політику. І тільки таким чином ми можемо зупинити падіння української економіки, налагодити її експортний потенціал і реалізацію продукції, в тому числі і до РФ, і змінити ситуацію на краще. І те, що сьогодні відбувається, – я щиро вдячний вам, Сергію Миколайовичу, вашим колегам, які сьогодні зібралися для того, щоб обговорити ці питання, напрацювати те, що може послужити в майбутньому – а я впевнений, що це майбутнє настане, – відновленню наших торгово-коопераційних зв'язків. Величезне спасибі вам, що ви проводите це засідання і що я та наші колеги мають можливість сьогодні брати участь і викласти нашу позицію, яка так необхідна сьогодні для економічних інтересів України.

Віктор Медведчук

Оригінал на сайті 112.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...