Війна за борщ між Україною і Росією перейшла у нову фазу кипіння

The Times
The Times

Щоденна газета у Великобританії, одна з найвідоміших світових газет

Борщ. Фото: kitchenriots.com

Суперечка, що жевріє між Росією і Україною з приводу походження борщу, може в будь-який момент перейти у фазу кипіння. Особливо тепер, коли Київ готується подати заявку на визнання цієї страви своїм національним надбанням.

Про це пише The Times.

Міністерство культури України хоче, аби борщ включили до списків культурної спадщини ЮНЕСКО. Таким чином Україна прагне покласти край війні навколо борщу, яка почалася в минулому році, коли в твітер-акаунті російського МЗС з'явилося повідомлення, що борщ — це "одна з найпопулярніших і улюблених російських страв, а також символ національної кухні".

Це повідомлення викликало хвилю обурення в соціальних мережах, а деякі українські користувачі порівняли спроби Росії заявити про її права на борщ з анексією Кримського півострова в 2014 році. "Ніби вам мало вкраденого Криму, тепер ви хочете вкрасти в України ще й борщ", - написав один з користувачів Твітера.

Перша письмова згадка про борщ, який подають зі сметаною, датована XVI століттям. Існують десятки рецептів цієї страви. Український борщ зазвичай готується із салом. Існують навіть вегетаріанські варіанти борщу. Зазвичай його їдять гарячим, але іноді можна подавати і в холодному вигляді.

Новини за темою: Чому український борщ ще не став культурною спадщиною, визнаною ЮНЕСКО? – експерт

На думку більшості істориків, назва цієї страви походить від назви рослини. Йдеться про борщівник, який служив традиційним інгредієнтом супів у Київській Русі — середньовічній державі, яка охоплювала території сучасної Білорусі, України та частину територій сучасної Росії.

Спроби включити борщ в списки культурної спадщини ЮНЕСКО почалися торік. Їх ініціатором став Євген Клопотенко — відомий шеф-кухар з Києва, який об'їздив всю Україну в пошуках різних рецептів цієї страви і який включив свіжозварений борщ в презентацію для чиновників в Міністерстві культури України.

"Борщ потрібно захищати, тому що це не про їжу, а про національну ідентичність, — написав Клопотенко у Фейсбуці. — Всі українці різні, але нас об'єднує любов до борщу. Нехай світ знає, [кому належить борщ]". Він закінчив свій пост словами "Слава Україні!"

Офіційна газета російського уряду "Російська газета" зазначила, що цей крок України є всього лише "новим приводом для скандалу", але спробувала вгамувати пристрасті. Борщ "відомий по всій Східній Європі, від Румунії до Литви, і кожна країна вважає його своєю стравою", написала ця газета.

Російський таблоїд "Комсомольська правда" був більш прямолінійним у своєму вердикті. "Хай там як, але українським борщ назвати ніяк не можна", — заявила ця газета.

Деякі українці стали скаржитися, коли італійський шеф-кухар приготував борщ для російських лікарів, які приїхали до Італії допомагати в боротьбі з коронавірусною інфекцією. "Борщ для українців! Їм потрібно було готувати щі", — написав один з користувачів соцмереж.

Російський шеф-кухар Станіслав Філімонов вважає, що суперечки про те, кому належить борщ, безглузді: "найважливіше — це його чудовий смак".

Марк Беннеттс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...