Війна з ЛГБТ-спільнотами: Як "слуги народу" хочуть карати за пропаганду гомосексуалізму

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Батьківщина-мати з прапором ЛГБТ KyivPride

У Верховній Раді нардепи від фракції "Слуга народу" ініціювали законопроєкт про введення адміністративної відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму. Які штрафи передбачені проєктом закону і чи є ця законодавча ініціатива конституційною?

​​Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права".

За пропаганду ЛГБТ вирішили штрафувати

Так, цей нетиповий тиждень для України повинен був закінчитися якось по-особливому! Почали з терористів, а закінчуємо – справжнім терором меншин.

Мова йде про проєкт закону "Щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму", який передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  1. Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини, - 17000 грн для громадян та 51000 грн для юросіб.
  2. Публічна пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини, яка виражається в публічній демонстрації способу життя осіб, які мають одностатеві сексуальні стосунки чи ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, їх орієнтації та поведінки, - 85000 грн.
  3. Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини, службовою чи посадовою особою, а також сприяння такій пропаганді, - 136000 грн.

Такою буде стаття 180-2 КУпАП "Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров'я, моральний чи духовний стан та розвиток людини", якщо нардепам захочеться внести такі зміни.

Новини за темою: Навіщо на Батьківщину-мати почепили прапор ЛГБТ напередодні Дня пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни

Однак, така законодавча ініціатива "Слуг народу" є антиконституційною та дискримінаційною.

Стаття 21 Конституції України вказує, що усі люди є вільні та рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Стаття 23 визначає право кожної людини на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.

Всім знайома стаття 24 встановлює, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до статті 28 кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Згідно з положеннями статті 32 ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

І на останок – стаття 34, якою кожному гарантується право на свободу думки та слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

І це лише мінімум норм..

Раніше подібні законопроєкти вже виносили на розгляд Верховної Ради. Так, у 2012 році в Україні зареєстрували три проєкти закону, які мали на меті "заборонити пропаганду гомосексуалізму". Водночас їх або відкликали, або знімали з розгляду. Ці законопроєкти також критикували правозахисні організації, зокрема Аmnesty International та Human Rights Watch.

Загалом, такі закони порушують права, гарантовані європейською Конвенцією про захист прав людини, тому Європейський суд з прав людини постійно задовольняє позови проти Росії (закони про "заборону пропаганди гомосексуалізму" були вперше ухвалені саме тут) через застосування нею цих законів і виплачує грошові компенсації особам, засудженим за ними.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...