Новини » Політика Читать эту новость на русском

Війна в Нагірному Карабасі: Вплив Росії й Туреччини та перспективи для України

Ярослав Божко
Ярослав Божко

Політичний консультант, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Конфлікт у Нагірному Карабасі

РІА Новини

Між Вірменією та Азербайджаном знову спалахнув конфлікт у Нагірному Карабасі із залученням військових, що може призвести до війни. Які позиції займають Туреччина й Росія та чому Україні важлива перемога Азербайджану?

Про це пише Ярослав Божко на своїй сторінці в Facebook.

Новий виток вірменсько-азербайджанського конфлікту досить знаковий. В той час як Туреччина повністю втягнулася у процеси підтримки Азербайджану, РФ не поспішає надавати повноцінну підтримку Вірменії та, схоже, усіма силами прагне уникнути публічної залученості. Ближче до вечора Путін відмовив у застосуванні військ ОДКБ, оскільки невизнана НКР не є членом ОДКБ. Частково, це вимушена позиція РФ, яка не має можливості повноцінно взяти участь в конфлікті на боці Вірменії через небажання загострення протистояння з Туреччиною, частково - визнання успіху, якого сьогодні досягли Збройні сили Азербайджану.

Але найважливіше - холодний душ, який проллється на західні країни. Азербайджан так само втягнений у довгі процеси врегулювання конфлікту через Мінську групу ОБСЄ, які на практиці не призвели ані до вдоволення інтересів Баку, ані до припинення розвитку конфлікту гібридній формі. І це висновок, важливий і для Києва, і для Тбілісі, і для Кишинева.

Врешті, гаряча фаза нині відбулася абсолютно не випадково і до цього були промацування вірменами азербайджанської оборони. Влітку вірмени створили провокацію з нібито азербайджанським військовим УАЗиком на лінії розмежування, врешті стратегія заселення окупованих азербайджанських етнічних територій вірменами з Лівану була такою ж самою жорсткою провокацією, яка поступово і стала перетворенням hard power Вірменії в регіоні на soft power. Я не можу сказати, що сьогоднішні події були для мене абсолютною несподіванкою, особливо після того, як вчора вночі я побачив в англомовному сегменті соцмереж фейки про приліт до Баку нібито бійців ісламістських рухів з Близького Сходу для наступу на Карабах. Було зрозуміло, що конфлікт вже близький і сторони вже почали його в інформаційній площині.

Новини за темою: Загострення вірменсько-азербайджанського конфлікту: Війна очима місцевих ЗМІ

В той самий час, сьогоднішні події можуть стати обнадійливим явищем для цілого ряду держав пострадянського простору, чиєму національному суверенітету загрожують сепаратистські формування. Якщо Азербайджан здійснить успішне повернення територій 7 районів навколо НКР найближчим часом, то це матиме велике значення для успішних перспектив відновлення територіальної цілісності України та Грузії в майбутньому.

Перший день увінчався успіхом ЗС Азербайджану, взято стратегічну висоту, з якої прострілюються майже усі транспортні шляхи Нагірного Карабаху. Окрім повернутих сіл, вірменські війська оточені в райцентрі Агдере, що дає підставу говорити про значно більші успіхи, ніж, приміром, в подіях в регіоні 2016 року.

На фото азербайджанські бійці на стратегічній висоті Муров.

Ярослав Божко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...