Війна в Нагірному Карабасі: Вірменія виснажена й готова йти на поступки

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Вірменський солдат під час військових сутичок з азербайджанцями EPA-EFE

Через дев'ять днів після початку наступу Азербайджану прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність йти на поступки.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

А президент Азербайджану Ільхам Алієв раніше заявив, що буде продовжувати наступ, поки не буде звільнена вся окупована територія.

Які фактори підштовхують Пашиняна до переговорів?

По-перше, над Карабахом скоро знову буде льотна погода, і очевидно, що дрони, далекобійні ПТУРи, артилерія знову обрушаться на вірменську оборону, а прикрити з повітря великий фронт немає засобів. Пашинян вирішив запобігти новим важким втратам, оскільки очевидно - азербайджанці не зупинять успішну для них операцію. Чи може Вірменія підготувати і провести контрудар? Може, але тільки успішно атакувати при пануванні в повітрі противника неможливо. Азербайджанська армія явно не буде бігти. Вірменія вирішила почати переговори, поки зберігає вигідні позиції і військову силу. Платити кров'ю за державні принципи - це дуже важко.

По-друге, політично світова спільнота не може підтримати Вірменію, яка бореться за позиції в "зоні безпеки" - на азербайджанській землі, яка ніколи не входила до складу Карабаху.

По-третє, Росія, обтяжена санкціями за війну в Україні, пов'язана війною в Сирії і революцією в Білорусі, де вона підтримала диктатора, не може виступити на захист Вірменії, як її союзник по ОДКБ.

Новини за темою: Війна в Нагірному Карабасі перекинеться на територію Росії і Туреччини

Чи буде успішною ініціатива Пашиняна? Переговори не призведуть до припинення бойових дій, якщо Вірменія не погодиться на звільнення всієї "зони безпеки" - території 7 районів Азербайджану.

Пашинян вступає на слизьку стежку в очах громадської думки. Адже бути миротворцем під тиском військової поразки - вкрай невигідна позиція. Переговори ефективні, коли ти можеш диктувати ініціативу.

Азербайджан став ближче ніж будь-коли за 26 років Мінських переговорів до звільнення окупованих територій.

Війна не послабила, а зміцнила авторитет Баку, оскільки Азербайджан обрав чіткий зрозумілий курс, і ні ОБСЄ, ні будь-хто ще в цивілізованому світі не може виступити проти звільнення визнаних міжнародним правом окупованих територій.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...