Юрій Єриняк: Відповідальність за наклеп треба підтримати

Юрій Єриняк
Юрій Єриняк
З відкритих джерел

Я маю право це стверджувати, оскільки регулярно стикаюся з наклепом і відвертою брехнею на свою адресу, на деяких сайтах. Так, їх і сайтами складно назвати. Давайте подивимося на досвід Заходу, є жорстка відповідальність за наклеп і фейки? Є! Чи можуть там працювати сайти, в яких немає кінцевого бенефіціара або юридичної особи, на якого можна подати в суд за наклеп і відверту брехню? Ні, не можуть.

Знаходжу істерію деяких ЗМІ передчасною і необґрунтованою. Чого боїтеся, якщо ви говорите правду і публікуєте інформацію, підтверджену фактами? Ось це мені не зрозуміло. Але, безумовно, дуже важливо, щоб деякі особи не скористалися цією ініціативою як спробою ввести жорстку цензуру на критику, зауваження або помилки влади.

Насправді, на мій погляд, боротися з фейками і наклепом ефективніше просто прийняттям законопроєкту про відповідальність і поширення брехні. Ще раз повторю своє питання: на Заході суворо караються журналісти за наклеп? Однозначно так! Колосальні штрафи видань, а часом аж до закриття тих чи інших ЗМІ, а в деяких випадках навіть кримінальна відповідальність.

На мою думку, це має бути конкретний закон, який чітко визначить відповідальність за поширення наклепу з боку ЗМІ, а також щодо сайтів-"зливайок". У яких немає кінцевих бенефіціарів і які за гроші будь-який бруд готові поширювати. І по суті справи, навіть коли чоловік, якого оббрехали, хоче звернутися в суд, а не може цього зробити, бо нема на кого! Ви ніколи не знайдете кінців на сайтах-пустушках, зливних бочках. Вони так задумані, що знайти людей, до яких можна пред'явити судовий позов, – неможливо. Тому, однозначно, підтримую закриття таких сайтів.

Конструктивна критика – корисна – і необхідна, щоб триматися в тонусі. Але і журналістам хочу побажати не плутати критику з відвертим наклепом. Зрештою, якщо ми постійно киваємо на Захід, то там чітко є поділ між критикою, розслідуваннями і відвертою чорнухою, фейками і замовними матеріалами. На завершення від себе додам – я не експерт у цій галузі. Але як простий обиватель, який прийняв для себе рішення бути більш відкритим, для адекватних, нормальних ЗМІ, яких дійсно цікавить точка зору і позиція всіх сторін. А також як людина, яка на собі відчула усе "розмаїття" відвертих замовних матеріалів, просто завершую своєю думкою. Однозначно, жорстко в односторонньому порядку я за те, щоб закрити сайти, у яких немає власників і нема на кого, неможливо подати в суд за наклеп. Їхня робота на території цивілізованої держави – не припустима. Я підтримую відповідальність за поширення фейків, брехні і відвертого бруду, для всіх ЗМІ, без винятку.

Юрій Єриняк

Оригінал на сайті daily.com.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...