Вчені зважили найближчу до Землі екзопланету

The Universe. Space. Tech
The Universe. Space. Tech

Міжнародний науково-популярний журнал з астрономії та космонавтики

Уявлення художника про поверхню планети Проксима b ESO

Нещодавно команда вчених з Університету Женеви провела нове дослідження найближчої до Землі екзопланети. Що вдалося з'ясувати астрономам?

Про це пише  The Universe. Space. Tech.

Чотири роки тому європейські астрономи оголосили про відкриття екзопланети в зоні населеності навколо Проксими Центавра — найближчої до Сонця зірки. Воно було зроблено за допомогою спектрографа HARPS, встановленого на 3,6-метровому телескопі ESO в обсерваторії Ла-Сілья. Отримані дані показали, що ця зірка повинна мати невидимий супутник (Проксима b), гравітація якого викликає періодичні відхилення в її русі.

Під час подальшого аналізу доплерівських зсувів у спектрі Проксими Центавра астрономи дійшли висновку, що маса її планетоподібного супутника становить не менше 1,3 маси Землі, а період обертання — 11,2 дня. Його орбіта проходить на відстані 7 млн км від зірки. Оскільки вона являє собою слабкий червоний карлик, планета отримує від неї приблизно 65% енергії, одержуваної Землею від Сонця. Теоретично, за наявності досить щільної атмосфери на поверхні Проксими b може бути вода в рідкому вигляді.

Нещодавно команда вчених з Університету Женеви провела нове дослідження найближчої до нас екзопланети. Для цього астрономи скористалися більш досконалим спектрографом ESPRESSO, змонтованим на Дуже великому телескопі Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO). Його точність втричі перевершує точність вимірювань HARPS.

Новини за темою: Розкрита таємниця "втраченої" матерії Всесвіту

Дані ESPRESSO дозволили істотно уточнити масу Проксими b. Виявилося, що вона перевищує земну в 1,17 рази. Крім того, дослідники провели пошуки інших тіл в цій системі  - раніше кілька команд астрономів повідомляли про реєстрацію додаткового спотворювального сигналу що, можливо, свідчить про наявність ще однієї екзопланети у Проксими Центавра.

ESPRESSO дійсно підтвердив наявність слабкого другого сигналу. Проте зібраних даних поки недостатньо для того, щоб точно встановити його природу. За словами астрономів, якщо причиною виникнення цього сигналу дійсно є друга екзопланета, то її маса повинна приблизно відповідати масі Марса.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...