live

Варварство на очах у мільйонів: Чому в Україні досі не заборонили притравочні станції?

Віктор Трегубов
Віктор Трегубов

Журналіст

Мітинг під Верховної Радою з вимогою ухвалення законопроєкту щодо заборони притравочних станцій Зелена сила

В Україні досі функціонують станції контактних притравок, де тренують мисливські породи собак для полювання. Лисиці або борсуку виривають зуби, кігті й вчать на них собак рвати відповідну  здобич. І це варварство Верховна Рада продовжує ігнорувати.

Про це пише Віктор Трегубов на своїй сторінці в Facebook.

Я зауважу, що при всьому моєму глибокому презирстві до спортивного та рекреаційного полювання, його заборону я не підтримую навіть не з ідеологічних чи економічних міркувань, але з тієї простої причини, що ця заборона абсолютно неімплементована. У сенсі буде виконуватися приблизно ніяк, поповнивши нашу скарбничку законів, які існують на папері, просто щоб показати, що ми чогось не схвалюємо.

Проте в піднятому хайпі навколо ініціатив його заборонити з боку мисливців є одна, м'яко кажучи, слабка ланка. Яку вони спробували, користуючись нагодою, впендюрити в загальну мету більш міцно аргументованих претензій.

Це заборона контактних притравок, яку повністю підтримую особисто я. Ну це коли - будемо чесні і опишемо, як це реально працює в наших широтах, - лисиці або борсуку виривають зуби, кігті і вчать на них собак мисливських порід рвати відповідного виду здобич. Просто загугліть, я тут постити не буду - забанять за шок-контент.

Ось ця заборона, по-перше, може спрацювати (притравочна станція - об'єкт стаціонарний).

По-друге, це логічно. Вибачте, дорогі, притравки - довбане варварське пекло, вже будемо чесні. Це настільки довбане варварське пекло, що два роки тому, після того, як ряд фото з притравочних станцій розлетівся по європейській пресі, його заборонила навіть російська Дума - тут ми за варварством випередили небратів наших менших, і це зовсім не привід для гордості.

Аргументи за притравки містять таку концентрацію... дивацтва на одиницю тексту, що тут вже складно промовчати.

Основний аргумент - це вб'є особливо цінну галузь полювання на лисиць, тому що нетренована собака (припустимо, ягдтер'єр) буде лисицею, при її спробі витягнути з нори, порвана. Тому лінія навчених норних собак перерветься (жах який).

А якщо це вб'є полювання на лисиць у норах, продовжують свою лінію фантазери, то все, труна-труна-кладовище, лисиці розплодяться, вийдуть з лісів і заразять всю країну сказом. Ви ж не хочете, щоб на сказ хворіли ваші дітки?

І ось тут просто ор.

Традиційна карта поширення сказу у Європі виглядає приблизно як на ілюстрації (карта зі старого Rabies Bulletin Europe, але тенденцію ви зрозуміли). Хоча в останні роки ситуація в Центральній Європі начебто вирівнялася, так що ми попереду всього континенту.

Карта поширення сказу у Європі Rabies Bulletin Europe

Як же так? Адже у нас притравочні станції, на яких мужні дядьки мисливці мужньо тренують собак тягнути лисицю з нори? Чому ж у нас такий ой, а в Європі, де і словосполучення baiting stations згадали тільки у зв'язку з відео з Росії, так все добре?

Та тому що зі сказом там з кінця сімдесятих борються пероральною вакцинацією. Так, банально розкидаючи по лісах приманки з вакциною. І таким чином його і перемогли. Так, останні три покоління в цивілізації зі сказом борються зовсім не кидком ягдтер'єра в лисицю.

Що у нас з пероральною вакцинацією?

Сяк-так почали роки три тому, якщо мені не зраджує пам'ять. Спочатку на гроші того ж самого Євросоюзу, зараз начебто за державні. Це до розповідей про те, як мисливські господарства ретельно стежать за здоров'ям звіряток за свої. Ага. Вася Жила, друїд 80 рівня.

Товариші, вибачте, але "притравочні станції як засіб боротьби зі сказом" - придумайте щось менш фантастичне для захисту свого неординарного хобі, ага? З масонами там, з ілюмінатами, з подорожами в часі. А то аргументація приблизно на рівні антищепленців - а це ой як не ок.

Віктор ТрегубовLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...