Новини » Світ Читать эту новость на русском

В пошуках позаземного життя: П'ять місій, які повинні розкрити загадку Венери

Illustrerad Vetenskap
Illustrerad Vetenskap

Шведський багатомовний науково-популярний журнал

Сучасна Венера (ліворуч) і гіпотетична молода Венера (праворуч) NASA/Jet Propulsion Laboratory-Caltech

Після сенсаційного відкриття газу фосфіну в атмосфері Венери у вчених виникли питання. Чи з'явився газ в результаті невідомого поки хімічного процесу? Чи вважати це доказом життя в космосі? Щоб знайти відповіді, на Венеру в найближчі роки відправляться п'ять різних місій. 

Про це пише Illustrerad Vetenskap.

Астрономи виявили в атмосфері Венери газ фосфін і зараз задаються питанням: чи не виділяють його мешканці сусідньої з нами планети?

Щоб з'ясувати правду, в найближчі роки на Венеру відправляться п'ять місій.

Після сенсаційного відкриття газу фосфіну в атмосфері Венери у нас виникли три питання.

Чи з'явилися ці молекули в результаті невідомого нам поки хімічного процесу, що відбувається в щільному хмарному покриві планети?

Чи не виробляє фосфін якась форма життя, що мешкає на найближчій до нас планеті?

Якщо так, то чи можна вважати це першим доказом існування в космосі іншого життя, крім Земного?

Відповідь можна знайти в хмарах над розпеченою планетою, і в найближчі роки туди відправляться з різними місіями п'ять апаратів.

Новини за темою: В пошуках позаземного життя: Вчені змоделювали клімат молодої Венери

Da Vinci заглибиться в історію Венери

НАСА не відправляло зондів до Венери понад 25 років. Але зараз американське космічне агентство готує два нових проєкти - Da Vinci і Veritas.

Перший зонд пройде крізь атмосферу планети і по дорозі збере проби. Перед самим приземленням він до того ж зробить знімки поверхні Венери.

Мета місії - зрозуміти, як Венера близько 700 мільйонів років тому перетворилася з планети з помірним кліматом і водою на жахливе 460-градусне пекло.

Дата запуску: 2021

Оператор: НАСА

Veritas складе карту планети

Вся Венера оповита щільними хмарами, але за допомогою особливої системи радарів на борту зонда Veritas НАСА збирається скласти детальну карту її поверхні.

Зонд також буде оснащений спектрометром, який допоможе визначити хімічний склад поверхні, і датчиками, здатними виміряти гравітаційне поле планети і розібратися з її внутрішнім пристроєм.

Поки остаточне рішення про запуск Veritas не прийнято, але якщо це станеться, вчені зможуть більше дізнатися про геологічні процеси на сусідній з нами планеті.

Дата запуску: 2026

Оператор: НАСА

Shukrayaan-1 проаналізує атмосферу

Індійське Національне космічне агентство готує нову місію, маючи намір послати на Венеру зонд, який збере проби і проаналізує хімічний склад атмосфери планети.

Зонд Shukrayaan-1 буде обертатися навколо Венери три роки. Він здатний нести 100 кілограмів вантажу, а значить, візьме з собою великий набір обладнання індійських та іноземних вчених.

Дата запуску: 2023

Оператор: Індійське національне космічне агентство

EnVision ретельно розгляне поверхню Венери

Європейське космічне агентство планує на чотири роки відправити зонд на орбіту навколо Венери. Так у нього вистачить часу на більш докладне вивчення поверхні планети.

Зонд EnVision буде фотографувати всі деталі так ретельно, щоб можна було розглянути кожен сантиметр. Це допоможе вченим скласти набагато більш точне уявлення про вулканічну активність на планеті і з'ясувати, як атмосфера впливає на поверхню під шаром хмар.

Все це можна буде використовувати, щоб хронологічно відновити історію Венери.

Дата запуску: 2032

Оператор: Європейське космічне агентство

"Венера-Д" — два зонда в одному

Російські дослідники космосу теж планують запустити місію на Венеру. Зонд "Венера-Д" за планом оснастять просунутою системою радарів, за допомогою якої він почне аналізувати особливості поверхні. На орбіті Венери зонд проведе три роки.

Також вчені мають намір спустити з зонда апарат на поверхню планети. Але через температуру в 640 градусів і дощів з сірчаної кислоти апарат проживе, за розрахунками, не більше трьох годин.

Найбільш бажані для запуску 2029 і 2031 роки.

Дата запуску: 2029 або 2031

Оператор: Роскосмос

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...