В Ізраїлі офіційно винайшли ліки від коронавірусу?

Семен Єсілевський
Семен Єсілевський

Доктор фіз.-мат. наук, науковий співробітник Інституту фізики НАН України

Ілюстрація, створена Центром з контролю і профілактики захворювань (CDC), показує ультраструктурну морфологію, продемонстровану новим коронавірусом 2019 року wikipedia.org

Нещодавно міністр оборони Ізраїлю заявив, що в закритому оборонному Інституті Біологічних Досліджень розроблено антитіло, яке ефективно блокує коронавірус у хворих. Чи можна вже говорити про вакцину?

Про це пише Семен Єсілевський на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні буде шквал перепостів новини про те, що в Ізраїлі вже офіційно знайшли ліки від коронавірусу.

Хайп базується на заяві міністра оборони Ізраїлю. Він оголосив, що в закритому оборонному Інституті Біологічних Досліджень (IIBR) виділено моноклональне антитіло, що ефективно блокує вірус у реальних хворих.

Далі починається чехарда. Одні джерела говорять про "ліки", інші про "вакцини", треті взагалі змішують все до купи...

Давайте увімкнемо світло і розберемося. Розробкою займався оборонний інститут в секретному режимі. Публікацій, природно, немає. Ніяких даних про дослідження немає. Все засекречено, що хотіли сказати - вже сказали, так що аналізуємо, що є.

Важливо, що Ізраїль практично ніколи не несе пургу в офіційних заявах. Це вам не Китай, який бреше, як дихає. Природно, що в повідомленні є потужний пропагандистський посил, але озвучену інформацію можна вважати в цілому достовірною.

Новини за темою: Чия стратегія боротьби з коронавірусом ефективніша - дослідження

Нічого екстраординарного в отриманні моноклонального антитіла з хорошою афінністью до вірусу немає - це цілком прогнозований результат, якого всі чекали з лютого і мова йшла не про "якщо раптом", а про "коли ж вже". Ну от, вже.

Чого я поки зрозуміти не можу, так це розмов про те, що це вакцина. МАБи (моноклональні антитіла) - це лікування, а не вакцина. Самі по собі вони не повинні викликати продукцію антитіл до вірусу у пацієнта. МАБ - це вже готовий "зліпок" вірусного антигену, а для вироблення власних антитіл треба демонструвати імунній системі сам антиген, а не його "негатив".

Швидше за все мова йде не про МАБи, а про те, що надійно визначилась ділянка вірусного білка, з яким це антитіло ефективно зв'язується. Тепер, мабуть, можна робити генно-інженерну вакцину на основі цієї конкретної ділянки білка. Але про саму вакцину в повідомленні міністра нічого конкретного немає, крім того, що вона "вже готова" і йде підготовка до патентування і виробництва. Однак, ніякої інформації про стадії клінічних випробувань і будь-яких інші деталі поки немає.

Для довідки: самі по собі МАБи вартують абсолютно поганих грошей і як препарат для масової терапії не годяться від слова ніяк. Навіть якщо їх застосовувати для самих важких хворих, то це непідйомно ні для самих хворих, ні для держави. Тому я сподіваюся, що мова таки про синтетичну вакцину.

P. S.: Якщо все піде добре, то я не заздрю конспірологам. Їм належить натягнути на глобус той факт, що сіоністська вояччина врятувала світ від вірусу, створеного китайськими комуністами.

Семен Єсілевський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...