У будинок викритого в корупції бізнесмена кинули гранату. Чим відомий Віктор Мазур

NewsOne
NewsOne

Український інформаційний телеканал

Віктор Мазур nv.ua

У бік будинку бізнесмена Віктора Мазура 4 лютого кинули бойову гранату. В будинку вилетіли вікна, осколки зіпсували стіни фасаду. Ніхто не постраждав.

При цьому фігура самого Віктора Мазура настільки неоднозначна, що висновки про замовників вибуху робити рано. Нещодавно видання "Страна" публікувало велике розслідування про те, як компанії Мазура заробляють на підрядах у держорганів.

На початку 90-х Мазур став співзасновником компанії "ICS" (нині "Інком"). У 1994 році почав розвивати свою групу компаній "РОМСАТ", що спеціалізується на продажу та установці обладнання для систем супутникового, ефірного та кабельного ТБ. Пізніше у нього з'явився "Ланет" і ряд інших компаній.

У 2005 році Віктор Мазур став членом Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ). Співрозмовники "Страни" на ринку говорять, що цьому могло сприяти знайомство з Петром Порошенком, який після першого Майдану став одним з найвпливовіших політиків України.

Бізнес Мазур формально передав в управління братові Григорію і дружині Юлії Лантвойт.

Кар'єра чиновника стрімко зростала – у 2009-му Віктор Мазур став заступником голови Державної адміністрації зв'язку. Однак після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича Мазур був змушений повернутися в бізнес.

Втім, вже в 2012 році Порошенко став міністром економіки в уряді Азарова. І саме в цьому році компанія "РКІ-консалтинг" (раніше "Ромсат технолоджі") Віктора Мазура та його дружини перемагає на 97-мільйонному тендері на закупівлю телетюнерів для цифрового мовлення.

Ці тюнери призначалися для монополіста цифрового мовлення України – фірми "Зеонбуд".

Після того як Порошенко в 2014 році став президентом України, він майже одразу повернув Мазура в НКРЗІ. У Нацкомісії той затримався до 2016 року, а потім повернувся до свого бізнесу. І з цього часу починаються справжні дива - компанії з групи Віктора Мазура починають вигравати державні тендери на десятки мільйонів гривень.

Страна.ua

У березні 2015 року, коли Віктор Мазур ще був членом НКРЗ, його дружина через ТОВ "Пропеті Інвест" (належить Юлії Лантвойт через кіпрський офшор ""Колісар Ентерпрайзиз лімітед") реєструє ТОВ "Науково-виробниче об'єднання "РОМСАТ". А вже в серпні того ж року НВО "РОМСАТ" виграє кілька тендерів ДП "Український державний центр радіочастот" (компанії, якою керує НКРЗІ).

Тобто держпідприємство, в якому Мазур – один з керівників, закупило у компанії сім'ї Мазура аналізаторів спектру на 9,64 млн грн.

Після вищезгаданого тендеру правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження у відповідь на заяву "Центру протидії корупції". Йшлося про тендерну змову з метою нанесення збитків державному бюджету. Втім, це не мало жодних наслідків для учасників цього тендеру, а НВО "РОМСАТ" з 2015-го по 2019-й рік отримало від держави підрядів на 188,5 млн грн. Більше половини коштів – від однієї держструктури – ДП "Український державний центр радіочастот" (УДЦР). Всі тендери проводилися у змові з "Тріа-НЕТ", пише "Страна".

Також за завищеними цінами продавалися телевізори військовим частинам, санаторіям МВС і навіть Службі зовнішньої розвідки. Ціна укладених договорів на 20-25% перевищувала ринкову.

Є ряд прикладів, коли компанія обходила процедури відкритих торгів та брала участь в тендері поза конкурсом і без конкурентів (переговорна процедура).

Страна.ua

Цікаво, що сам Віктор Мазур в 2014 році при прийомі на державну службу декларував 10 млн грн заощаджень. Зате після звільнення з НКРЗІ показав на рахунках понад 70 млн.

На ринку його знають як вірну бойову одиницю Петра Порошенка. "Ланет" Мазура першим став блокувати сайти і телеканали за указом Порошенка в 2017 році.

На початку 2017 року Ланет відключив телеканал "Інтер" та інші канали Inter Media Group.

В кінці 2018 року "Ланет" повідомив, що вимикає телеканали NewsOne і "Наш", мотивуючи це випадками порушень законодавства з боку телеканалу. При цьому ніякого рішення суду з цього приводу не було, і "Ланет" самочинно прийняв рішення відключити канал. Однак потім програв суд по цій справі.

Портал LIGA.net, якому Мазур вирішив розповісти про інцидент з гранатою, сьогодні опублікував велику статтю з гучною назвою, прив'язавши до цього телеканал NewsOne. При цьому адвокат Мазура заявляє, що доказів причетності NewsOne до нападу на будинок у них немає, є припущення. Керівництво телеканалу в особі Юрія Будяка теж дивується, адже конфлікт з кабельним провайдером "Ланет", який без будь-яких санкцій суду відключив канал, вже давно вичерпано, а договорів між суб'єктами немає.

Оригінал на сайті NewsOne

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.