live

Уряд обіцяв створити нові робочі місця, але статистика говорить про інше

Віктор Скаршевський
Віктор Скаршевський

Політик, Міністр фінансів Опозиційного уряду

Згідно з офіційними даними Держслужби статистики кількість штатних працівників у 2019 році зменшилася на 300 тис dpchas.com.ua

Уряд пообіцяв у 2020 році створити 200 тисяч легальних робочих місць, а за п’ять років - один мільйон. Але відповідно до офіційних даних Держслужби статистики за 2019 рік кількість штатних співробітників зменшилася на 300 тисяч.

Про це пише Віктор Скаршевський на своїй сторінці в Facebook.

Звіт уряду і нові легальні робочі місця.

Уряд пообіцяв у 2020 році створити 200 тис. легальних робочих місць, а за 5 років - 1 млн (до речі, якщо порівнювати з обіцянками третього президента Віктора Ющенка, це досить скромні наміри - той обіцяв 5 млн нових робочих місць за 5 років, по мільйону на рік).

Для оцінки реалістичності цих обіцянок нинішнього уряду подивимося на офіційні дані Держслужби статистики за 2019 рік, в т.ч. і за 4-й квартал.

І ми побачимо, що кількість штатних співробітників (легальних робочих місць) в 2019 році зменшилася на 300 тис. - з 7,6 млн в грудні 2018 до 7,3 млн в грудні 2019 (див. графік).

ukrstat.gov.ua

При цьому в 4 кварталі 2019-го кількість штатних співробітників скоротилася на мінус 80 тис. осіб, що в 6 разів гірше, ніж в 4-му кварталі 2018-го - скорочення мінус 13 тис. осіб.

У звіті уряду чомусь ми цих даних не побачили.

Так, офіційна статистика враховує не всіх зайнятих (яких в Україні налічується близько 16 млн), а тільки 7,3 млн.

Але в будь-якому випадку в звіті уряду мав бути зафіксований факт скорочення кількості штатних співробітників і дано пояснення, чому різко прискорився цей процес, і, відповідно, які заходи вживатиме уряд для його запобігання (якщо вживатиме).

Загалом у разі продовження такої динаміки можна буде говорити не про створення 1 млн нових легальних робочих місць за 5 років, а про втрату близько 1,5 млн наявних.

Віктор Скаршевський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...