Унікальна місія Піднебесної: Китайський зонд надіслав перші кадри з поверхні Місяця

Гуаньча
Гуаньча

Сайт, який публікує актуальні критичні статті, що відображають ситуацію в Китаї і в усьому світі

Запуск космічного місячного зонда "Чан'є-5" з космодрому Веньчан в провінції Хайнань, Китай, 24 листопада 2020 року Reuters

Китай повідомив про успішну посадку зонда "Чан'є-5" на видиму сторону Місяця в Океані Бур. Було передано понад 600 зображень, зняті камерою при посадці, які склали основу відео. Вчені пояснили, чому китайський зонд приземлився саме в цьому місці.

Про це пише "Гуаньча".

Китайський портал "Гуаньча" повідомляє про успішне приземлення "Чан'є-5" на Місяць. З'явилися вже перші дані. 653 зображення, зняті камерою при посадці, складають повне відео. На знімках видно, що зона приземлення відносно рівна, але на ній все ще існує багато ударних кратерів, які внесли певну небезпеку в процес посадки. В даний час апаратом, що спускається, ведеться аналіз поверхні Місяця.

"Це відео було зроблено з використанням 653 зображень, отриманих після включення посадкової камери минулої ночі. Ми бачимо, що вся зона приземлення відносно рівна, але все ще було багато великих і маленьких ударних кратерів, які несли небезпеку для нашого процесу припливу. У порівнянні з посадочними камерами "Чан'є-3" і "Чан'є-4", найголовнішою особливістю нинішньої посадкової камери є те, що у неї вдвічі більше розширення, а також збільшене поле огляду. В даний час ми використовуємо дані цієї посадкової камери для аналізу зони приземлення", — заявив Вень Вейбінь, заступник головного конструктора наземної прикладної системи місії "Чан'є-5".

Новини за темою: Зоряні війни за корисні копалини: Кому належить Місяць і його ресурси?

1 грудня о 22:57 апарат, що спускається разом зі злітним модулем "Чан'є-5", почав знижувати потужність двигуна приблизно за 15 кілометрів від поверхні Місяця. За допомогою двигуна змінної тяги потужністю 7,5 кілоньютонів швидкість зонда була поступово знижена з 1,7 км в секунду до нуля. За цей час зонд швидко поміняв положення і почав повільно наближатися до поверхні Місяця. Після цього було виконано автоматичне сканування на предмет перешкод. Після вибору місця посадки почався спуск з ухиленням від перешкод і м'який вертикальний спуск, і "Чан'є-5" приземлився в області на північ від піку Рюмкера в Океані Бур на видимій стороні Місяця.

Вибір місця приземлення, на думку вчених, обумовлений тим, що ця область може мати геологічно більш молодий базальт в порівнянні з областями, в яких відбирали проби США і Радянський Союз під час своїх місячних місій. Якщо вдасться отримати нові зразки звідси, це допоможе поліпшити розуміння місячної вулканічної активності та історії еволюції супутника.

"Місце посадки, вибране Китаєм, знаходиться в тисячах кілометрів від місця посадки місії "Аполллон", що привнесе нові відкриття і нові явища", — зазначив Оуян Цзиюань, член китайської академії наук і головний вчений китайської місячної програми.

Пан Чжіхао, головний фахівець з наукових комунікацій в області китайського дослідження космосу, сказав, що Океан Бур багатий радіоактивними елементами, такими як уран, торій і калій, в ньому містяться базальти віком від 1,3 до 2 мільярдів років. Визначення ізотопного віку цих молодих базальтів допоможе поглибити розуміння місячної вулканічної активності та історії еволюції. Це дослідження допоможе вченим заповнити важливу прогалину у вивченні місячної вулканічної діяльності.

"За словами вчених, що вивчають Місяць, попередні дослідження зразків місячного ґрунту, отримані Сполученими Штатами і Радянським Союзом, показали, що вулканічна активність на Місяці досягла піку 3,5 мільярда років тому, потім ослабла і припинилася. Однак після спостережень за місячною поверхнею було виявлено, що деякі області можуть містити вулканічну лаву, яка утворилася всього 1-2 мільярди років тому. Це аналогічно віку області приземлення "Чан'є-5". Якщо зразки, зібрані "Чан'є-5", зможуть підтвердити, що Місяць був все ще активний в цей період, це повністю змінить його історію", — сказав Пан Чжіхао.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...