Український культурний центр закликав Зеленського підтримати ініціативу Медведчука і припинити примусову українізацію

БО
БО "Благодійний фонд "Культурний центр України"
Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президенту України Зеленському В. О.

Шановний Володимире Олександровичу!

Культурне життя в Україні в останні роки, на жаль, переживає не кращі часи. Обмеження, продиктовані націоналістичними елементами і стали законами з розчерку руки попереднього Президента, призвели вітчизняну культуру до застою і відтоку талантів за кордон. Ви, Володимире Олександровичу, як Президент України, як гарант Конституції, просто зобов'язані звернути увагу на проблеми, з якими українці стикаються кожен день у гуманітарній сфері.

Від імені мільйонів українців я закликаю Вас, Володимир Олександрович, підтримати ініціативу народного депутата Віктор Володимировича Медведчука, яку він виклав у своєму листі до Вас, і припинити примусову українізацію нашої країни і нашого суспільства. В історії вже були експерименти над українцями, яких полонизировали, русифікували. Але нічим хорошим це не закінчилося – політичні акції проти народу викликали серед людей лише відторгнення. Зараз українські можновладці повторюють історичні помилки попередників, намагаючись українізувати тих українців, які з народження говорять на інших мовах – російською, угорською, польською, болгарською, румунською та інших. І ми бачимо, що ця українізація також викликає відторгнення і протест у суспільстві.

Статті 10 і 11 Конституції України свідчать, що держава Україна захищає російську мову та мови національних меншин, а також сприяє розвитку культури ВСІХ народів і національностей, що проживають на території країни. Але це на папері. Насправді школи примусово переводять на українську мову навчання, культурні центри нацменшин закриваються, російськомовний контент через квот не може потрапити на телеканали, а якщо ти діяч культури і хочеш творити не українською мовою, у тебе просто немає шансів на успіх в Україні. Це та реальність, яку ми маємо зараз і яка суперечить Конституції України.

Закликаю Вас, пане Президент, прислухатися до порад Віктора Медведчука і захистити російська та мови національних меншин. Скасувати або хоча б зробіть більш адекватними мовні квоти на радіо і телебаченні, зніміть заборону на виступ в Україні російським артистам, дозвольте вільний ввіз російськомовної літератури в Україну. Цим Ви не тільки здобудете повагу людей, вдячність російськомовних громадян, представників інших національностей та об'єктивні оцінки зарубіжних партнерів. Ви збираєтеся привнести в українську культуру конкуренцію і прогрес, що дасть поштовх до її подальшого розвитку. Крім того, Ви знімете те напруження в суспільстві, яке було штучно створено за Вашого попередника. Покладіть кінець мовного та культурного розколу в Україні.

Конституційні права мільйонів українців повинні бути відновлені в повному обсязі. Кожна людина в демократичній країні повинен мати право говорити, творити, дивитися, читати на те, мовою, якою забажає. Я, а також численні представники української інтелігенції абсолютно впевнені – так має бути в Україні.

Шановний Володимире Олександровичу, вас обрали як раз для того, щоб Ви примирили українське суспільство, зміцнили його єдність. Якщо Ви маєте намір зробити Україну сильною державою, це один з найважливіших пунктів, який не можна ігнорувати. Прислухайтеся до порад людей, які мають величезний досвід у своїй сфері діяльності, підтримайте викладені головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком тези, зробіть те, чого чекає від Вас народ України.

З повагою,

Голова правління БО "Благодійний фонд "Культурний центр України"

Багінський В. В.

Лист-звернення БО "Благодійний фонд "Культурний центр України" Фото з відкритих джерел

Лист-звернення БО "Благодійний фонд "Культурний центр України" Фото з відкритих джерел

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...