Україна в епіцентрі конфлікту республіканців і демократів: Новий виток

Ярослав Божко
Ярослав Божко

Політичний консультант, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Автор фільму Майкл Капуто, колишній радник американського президента Дональда Трампа facebook.com

У США на близькому до Республіканської партії телеканалі був показаний документальний фільм "Український обман: імпічмент, готівка Байдена і масові вбивства" під авторством колишнього радника президента США Дональда Трампа політичного експерта Майкла Капуто. Більше половини часу фільму було приділено Україні починаючи з 2013 року. Які висновки можна зробити з картини?

Про це пише Ярослав Божко на своїй сторінці в Facebook.

Вчора політичний експерт Майкл Капуто не без руки Джуліані випустив 50-хвилинний фільм про події в Україні з 2013 року. Передусім мова в ньому йшла про інтереси демократів, зацікавлення Фонду Сороса у впливі на політичні процеси в Східній Європі, передусім в Україні і Грузії. Зокрема у фільмі прямо наведені слова сенатора Нуньєса про бажання Сороса створити в Україні ультралівий уряд і просувати прогресивізм.

Найбільш мені особисто з фільму запали слова Саакашвілі, який стверджує, що здебільшого програми Сороса недієві. Погляньте щиро на нашу антикорупцію за рецептами наближених до Демпартії США, це, власне, ще один доказ недієвості підходів. Однак важливо і те, що у фільмі стверджується про близькість Сороса і Вікторії Нуланд, яка допомагала йому у реалізації його впливів у Центральній Європі. Там же наведено і фрагмент її розмови щодо того, що вона бачить Яценюка в уряді України, але не Тягнибока чи Кличка.

Але найемоційніша частина фільму, звісно ж, про невідомих снайперів на Майдані. За твердженням авторів фільму, вони були грузинами, і навіть наводять інтерв'ю грузинського генерала Тристана Цинтелашвілі, який почав це стверджувати ще в 2014 році. Я би повірив у грузинських снайперів, однак в грузинському сегменті інтернету ходить інформація про Цинтелашвілі як про російського шпигуна, який передав РФ конфіденційну інформацію, і про те, що він був звільнений із ЗС Грузії у званні полковника. І це саме медіа РФ та згодом італійський телеканал лояльного до РФ Берлусконі розігнав свого часу інформацію про грузинських снайперів. Тобто чистота фактів все ж дуже постраждала. Але справа не в цьому.

Республіканці з оточення Джуліані дуже хотіли показати криваву історії з впливом Байдена в Україні і спокійно приплели епізод з розстрілами на Майдані. Звісно ж, хтось (може, навіть ексспівробітник посольства України в США Андрій Теліженко) підсунув їм досить конспірологічні історії про грузинських снайперів, які вбивали і спецназівців, і протестувальників на замовлення лідерів Майдану, у якості чистої монети. Теліженко останній час досить тісно зблизився з Дубінським, а врешті і з Коломойським.

Власне небажанням адміністрації Обами йти на конфронтацію з РФ і пояснюється в цьому фільмі уся наша ганебна ситуація з Кримом в 2014 році. І це важливі висновки, які можна зробити з цього фільму. Ми кілька разів досить гостро продавали суверенітет і весь час спиралися невідомо на що, втягувалися в авантюри. Одна з них була, звісно ж, втягуванням в усю цю американську історію з нашими топ-політиками, які бігали навколо Байдена і пропонували йому за свою лояльність то частку в Бурізмі, то амбарну книгу з прізвищем Манафорта всередині, то якісь нові свідчення від Лещенка-Шабуніна.

Загалом, попри конспірологічні мотиви у самому фільмі, творчість демократів в Україні 2014/2016 року - це канон недалекоглядності. Але нашої вини і ідіотизму, звісно ж, більше.

Мене лякає те, що це усе збивається у великий клубок дедалі більше: кожна нова слабкість наших політиків породжує купу подальших проблем. Наші верхи чомусь чекали наказу від Байдена, аби протидіяти захопленню Криму в 2014 році, потім вирішили трохи підіграти Клінтон в 2016-му, тепер вирішили з задоволенням втрутитися в американські справи зі своїми прекрасними свідченнями по Байдену і в інших старих справах демократів та республіканців. Але результат один - стосунки наші, як завжди, в болоті, ми, як завжди, країна з дикунським підходом до справ. Виграє, як завжди, лише одна Росія, яка вкотре доводить світу, що ми дикуни, яким не можна тиснути рук напряму, лише через Москву.

До речі, вчора вийшло і досить цікаве інтерв'ю Луценка, в якому він вже каже про те, що Джуліані прямо-таки вимагав від нього слідства проти Байдена. Тепер Луценко вже не розраховує на те, що його компромат зайде Джуліані. Бо адвокат Джуліані вже знайшов собі людей, які, схоже, і будуть в Україні розпалювати багаття справи проти Байдена в обмін на лояльність Білого дому. І ці люди - це, скоріше за все, команда Ігоря Валерійовича Коломойського. Бо саме вона останнім часом так добре защебетала у спайці з наближеними Джуліані і саме його люди останнім часом опутують українську систему правосуддя, конкуруючи всередині неї зі щупальцями Пінчука.

Тож знову торги. Торгуватимуть знову шматочком нашого суверенітету і стосунків зі США. Дуже жаль, але цих шматочків скоро залишиться у нас вже зовсім небагато.

Ярослав Божко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...