Україна і Росія виходять на стежку війни за ринок пшениці Саудівської Аравії

Bloomberg
Bloomberg

Провідний постачальник фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків

Робітник дивиться на трюм вантажного судна, заповненого зерном пшениці на експорт в Миколаївському порту в місті Миколаїв, Україна Вінсент Манді / Bloomberg

Російські та українські хлібороби нарощують обсяги збору пшениці та її експорту не тільки на традиційні європейські ринки, а й ринки арабських країн. Економічне агентство США зазначає, що боротьба загострилася.

Про це пише Bloomberg.

Україна приєдналася до Росії і почала продавати пшеницю в Саудівську Аравію, ставши ще одним конкурентом експортерів із Європейського Союзу на одному з їхніх основних ринків.

Цього місяця Continental Farmers Group відправить до королівства першу партію високоякісної пшениці з України після перемоги в тендері на поставку 60 000 тонн, повідомили в компанії. Це стало можливим після минулорічного рішення Саудівської Аравії послабити правила захисту від комах, що відкрило можливість для чорноморського зерна і дозволило конкурувати з поставками з ЄС, які переважали в імпорті саудівців.

Цього року Росія теж відправила туди кілька вантажів. Незважаючи на те, що продажі невеликі, вони знаменують собою ще один прорив для чорноморських вантажовідправників, які за останній час захопили велику частку світового ринку пшениці на тлі рекордних врожаїв, що забезпечують привабливі поставки. Імпорт з України також показує, як окупаються інвестиції Саудівської Аравії відтоді, як в 2018 році компанія Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. купила там активи і об'єднала їх в Continental Farmers.

Новини за темою: Україна вперше за 12 років відправила пшеницю в Саудівську Аравію

Відвантаження є "чітким сигналом про серйозні інвестиційні наміри Саудівської Аравії щодо України", - йдеться в заяві Георга фон Нолкена, генерального директора Continental Farmers. У компанії крім того повідомили, що це також "початок міцного міжнародного співробітництва".

Україна посідає п'яте місце у світі з експорту пшениці. Очікується, що в цьому сезоні її поставки складуть 18 мільйонів тонн, що стане третім за величиною рекордним показником в країні, згідно з даними уряду США.

Анатолій Медетцький

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...