Україна для обраних, або Як коронавірус показав соціальну нерівність громадян

Ігор Лесев
Ігор Лесев

Український журналіст, публіцист, блогер, аспірант філософського факультету КНУ ім. Шевченко

Працівники комунальних служб миють і дезінфікують вулицю у Львові через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 EPA-EFE

Здавалось, що коронавірусна інфекція COVID-19 зрівняє багатих і бідних, але не в Україні. Звичайним громадянам відмовляють робити тести на виявлення хвороби, проте можновладці лягають у стаціонар й мають індивідуальний догляд за перших же симптомів.

Про це пише Ігор Лесев на своїй сторінці в Facebook.

Україна для обраних

Ми тут активно радіємо, як коронавірус зрівняв шанси елітки і плебсу. Кордони закриті, і всі тепер змушені насолоджуватися залишками медицини, яку ще не встигла добити Супрун.

Медицини у нас дійсно немає. Безкоштовної так точно. Але навіть в таких кризових умовах наша елітка живе відокремлено.

Ось прикинемо навіть просту статистику. В Україні зараз виявлено 113 хворих на коронавірус. З них – 5 народних депутатів. Плюс дружина нардепа. Плюс підозра у Хорошковського, який вже госпіталізований. Погодьтеся, теж незвичайна людина.

Новини за темою: Як реагувати Верховній Раді на підтверджені випадки коронавірусу в депутатів

Статистику відчуваєте своєю дупою? У нас навіть звичайний тест на коронавірус отримує елітка. В першу і другу чергу. У третю, якщо щось ще залишається – всі інші. А інших, до речі, не так багато. Щодня на коронавірус в країні перевіряють кілька десятків людей.

Просто проведіть експеримент. Зателефонуйте в вашу поліклініку і опишіть симптом – температура, сухий кашель, хочу пройти тест на коронавірус. І вам відмовлять. Попросять почекати ще кілька днів. Скажуть, що потрібна консультація сімейного лікаря. Скажуть, що у поліклініки взагалі тестів немає і їх розподілили в інші лікарні.

У нас звичайний лікар не може домогтися пройти такий тест. Саме тому у нас тільки 113 підтверджених захворювань, серед яких аж 5 нардепів.

Дивіться. Навіть під час перебування на "Титаніку", що тоне, у нас, як і раніше, закриті трюми для третього класу. Плебсу ставлять ГРВІ та "звичайний грип", тому що тестів на нього немає. У нас навіть зґвалтована і убита медицина, яка працює на останньому подиху, все одно обслуговує тільки еліту.

Але що таке тест? Це те, що виявляє, а не лікує. Тест – це діагностика. І якщо у нас діагностують в основному еліту, то й картина захворювань у нас виявляється спотвореною. Це як проводити соціологічне опитування за політичними уподобаннями тільки серед членів однієї політичної партії.

Ми, наприклад, знаємо, що коронавірус у нас косить депутатів Верховної Ради. Окей. Але знаємо ми це тільки тому, що їх тут же перевіряють за перших же симптомів. А що якщо перевірити поголовно всіх співробітників окремо взятого продмагу, скажімо, якогось "Новуса" або "Сільпо"? Очевидно, що є всі підстави припускати, що і у них цілком може виявитися зараза. Хоча б тому, що водії і помічники народних депутатів щодня ходять в "Новуси" та "Сільпо".

Але ні, плебс масово не перевіряють. У плебсу немає жодних шансів потрапити в Олександрівську лікарню. І немає жодних шансів отримати окремий бокс.

Думаєте інакше? Дайте відповідь самі собі на питання, скільки ваших знайомих зараз кашляють і мають температуру? Скільки з них пройшли тест на коронавірус? І скільки з них зараз на стаціонарі в лікарні?

Ми з вами живемо в країні для елітки. У якій човни лише для пасажирів першого класу.

А якщо це так – а це саме так, - тоді інше питання. А навіщо нам ТАКИЙ карантин? Плебс позбавили засобів до існування - раз. Плебс не отримує жодної медичної допомоги - два. Плебс намагаються відгородити від елітки, щоб та переждала хвилю в порівняно комфортних умовах і потім повернулася до своєї звичайної жратви за рахунок держави - три.

Що з цього карантину, окрім втрат, має основна маса українців?

Ігор Лесев

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...