У Верховній Раді хочуть скасувати обмеження по зарплатах чиновників

Сергій Биков
Сергій Биков

Голова Інституту публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ

За наступні 12 календарних місяців розмір мінімальної заробітної плати зросте майже на 38%, до 6 500 грн sharij.net

Глава фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пропонує скасувати карантинні обмеження зарплат чиновників. Раніше за ініціативою президента держслужбовцям, суддям та керівникам держпідприємств обмежили максимальні зарплати з преміями та надбавками, щоб вони отримували не більше 47 тисяч грн.

Про це пише Сергій Биков на своїй сторінці в Facebook.

За словами Голови фінансового комітету, держава повинна виконувати гарантії, що дала чиновникам. Я ж вважаю, що в першу чергу потрібно подумати про те, щоб у цілому люди отримували гідні зарплати. Тим більше, що 47 тисяч - більш ніж гідна зарплата навіть у Києві, на яку можна добре жити навіть орендуючи житло в історичному центрі Києва.

Ініціатива Гетманцева виглядає неадекватною, особливо, коли ми бачимо статистику середніх зарплат по країні. Так, за даними Державної служби статистики, в середньому українці заробляють 10 727 грн в місяць. Найбільше заробляють у Києві - 15 787 грн, а найменше в Тернопільській області - всього 8181 грн. При цьому, коли ми дивимося на київські зарплати по галузях, то бачимо, що чиновники входять в топ найбільш високооплачуваних.

І так, найвищі зарплати в київській гірничодобувній промисловості, там заробляють в середньому 40 362 грн. Хоч териконів на Троєщині ми і не бачимо, але багато підприємств сфери зареєстровані в столиці та їх менеджмент отримує зарплату саме в Києві. Навіть у цій сфері середня зарплата майже на 7 тисяч нижче, ніж ліміти на зарплати чиновників.

Новини за темою: Підвищення мінімальної зарплати: Латання дірок бюджету замість боротьби з кризою та бідністю

Айтішники в Києві теж отримують немало. Середня зарплата у сфері інформації та телекомунікації становить 24 304 грн. А трійку найбільш високооплачуваних сфер замикає саме державне управління. У середньому, київський чиновник отримує на 256 грн в місяць менше айтішника. Столичні чиновники заробляють в місяць 24 048 грн.

При цьому, в межах 10 тисяч грн в місяць отримують вчителі, медики та будівельники. Вважаю, спочатку потрібно зайнятися підвищенням зарплат саме найбідніших людей. А розповідати байки про дітей міністрів, які пухнуть з голоду, можуть тільки відверті брехуни та лицеміри.

Сергій БиковРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...