У Росії з'являються вбивці супутників нового типу

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Міг-31 на зльоті на полігоні льотно-випробувального центру в Ахтубінському авіагарнізоні РІА Новини/Руслан Кривобок

Автор повідомляє про нову протисупутникову зброю Росії. Головна відмінність цієї зброї — застосування "хижих мікросупутників", які здійснюють маневр в напрямку до своїх цілей і виводять їх з ладу.

Про це пише The National Interest.

Схоже, Росія працює над створенням протисупутникової зброї нового типу. Такої, яка включає у свій склад крихітні, оснащені зброєю супутники, маленький розгінний двигун і перехоплювач Міг-31, який виступає першою сходинкою всієї системи.

Настільки вражаючу заяву зробив Барт Хендрікс (Bart Hendrickx), якого інтернет-видання "Спейс Ревю" (The Space Review) назвало "давнім спостерігачем за російською космічною програмою".

В кінці квітня 2020 року Хендрікс написав для цього видання велику аналітичну статтю, в якій зібрав воєдино розрізнені докази, в тому числі, фотографії, державні контракти і дані про випробування.

Його висновок полягає в тому, що Росія розробляє протисупутникову систему в рамках проєкту "Буревісник". На відміну від більшості інших протисупутникових систем, у "Буревісника" для знищення орбітальної цілі не використовується вибухова речовина, ні бойова частина ударної дії. У цій зброї застосовуються хижі мікросупутники, які здійснюють маневр в напрямку до своїх цілей на низькій навколоземній орбіті і виводять їх з ладу.

Докази Хендрікса дуже переконливі. Починає він з фотографії, що з'явилася у вересні 2018 року. "Авіаційний фотограф помітив щось цікаве, спостерігаючи за діяльністю Льотно-дослідницького інституту імені Громова в підмосковному Жуковському", — написав Хендрікс.

Новини за темою: Російський Ту-160 vs американський B-1B: Хто у кого скопіював надзвуковий стратегічний бомбардувальник

"Його увагу привернув винищувач Міг-31БМ з великою чорною ракетою, підвішеною під фюзеляжем. Хоча цей конкретний літак вже бачили раніше, ракета була новою. Фотографії, які були розміщені в інтернеті, спантеличили оглядачів. Боєприпас здавався занадто великим, щоб бути ракетою класу "повітря-повітря" або "повітря-поверхня". Але ракета мала відповідний розміро для протисупутникової зброї".

Хендрікс вивчив відкриті джерела, щоб простежити за розробками нової протисупутникової зброї. "Вони показали, що цей проєкт розпочався 1 вересня 2011 року з державного контракту, який отримав "КБ машинобудування", що знаходиться в 100 кілометрах від Москви і займається розробкою зброї. Схоже, що ця організація є головним координатором проєкту".

У травні 2019 року ПАТ "Сатурн", який займається виробництвом сонячних панелей і батарей, підготував презентацію, в якій показані два різних супутника, імовірно включені в програму "Буревісник". Схоже, що ці супутники є бойовою частиною ракети, яку роком раніше помітили під фюзеляжем Міг-31.

Напевно, найбільш переконливим фактом є те, що Росія з 2013 року проводить орбітальні випробування так званих інспекційних супутників, які можуть маневрувати поряд з іншими космічними апаратами нібито для того, щоб перевіряти їх на предмет пошкоджень. Такі інспекційні супутники великих модифікацій можна застосовувати в якості зброї для виведення з ладу ворожих космічних апаратів, замість того, щоб інспектувати свої.

"Аналіз загальнодоступних онлайнових російських джерел практично не залишає сумнівів у тому, що Міг-31БМ і ракета є частиною ширшого протисупутникового проєкту під назвою "Буревісник"", — зробив висновок Хендрікс.

"Буревісник" — це не єдина російська протисупутникова система. 15 квітня 2020 року Росія випробувала звичайну протисупутникову ракету, про що повідомило космічне командування США.

ПЛ-19 "Нудоль" це так званий засіб супутникового перехоплення з прямим виведенням на орбіту. Прямий вивід на орбіту — це найпростіший спосіб наведення протисупутникової зброї на ціль. Це звичайні ракети середньої ваги типу тих, якими користуються космічні агентства для доставки невеликих вантажів на навколоземну орбіту. Вони дешеві в розробці і прості в застосуванні, однак використовувати їх можна тільки проти космічних апаратів, що летять низько.

Випробування "Нудолі", а також секретні розробки в рамках проєкту "Буревісник", свідчать про те, що Росія розширює свій космічний арсенал.

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...