У Кот-д’Івуарі змінюється політичний ландшафт напередодні виборів

Марта Олійник-Дьомочко
Марта Олійник-Дьомочко

Директор Global Ukraine

Колишній віцепрезидент Кот-д’Івуара Даніель Каблан Дункан EPA

Віцепрезидент країни Даніель Каблан Дункан пішов у відставку. Офіційно - через особисті причини. Неофіційно - у зв’язку з майбутніми президентськими виборами.

Про це пише Марта Олійник-Дьомочко на своїй сторінці в Facebook.

8 липня помер Амаду Гон Кулібалі, прем’єр країни, і це докорінно змінило ситуацію навколо виборів президента, запланованих на жовтень цього року. Саме покійний прем’єр був кандидатом від правлячої партії та близьким союзником діючого президента Алассана Уаттари.

Раніше Уаттара заявляв про "передачу влади новому поколінню" і що не збирається балотуватися втретє. Та тепер йому потрібно знайти нового кандидата.

Також залишається питання, чи у світлі останніх подій не передумає президент, якому, до слова, 78 років, знову позмагатися за головний пост в країні. Технічно є така можливість через прийняття нової конституції у 2016 році, у зв’язку з чим можна піднімати питання про "незарахування" двох попередніх термінів.

Загалом, останніми роками спостерігалося звуження політичного простору у країні.

Наприклад, було видано ордер на арешт Гійома Соро, колишнього голови Національної Асамблеї, 48-річного опозиційного політика, який має багато симпатиків серед молодого населення і все ще користується певною залишковою вірністю армійських командирів. Його звинувачують у підготовці державного перевороту, розкраданні державних коштів та відмиванні грошей. У жовтні 2019 року Жак Мангуа, провідний діяч опозиційної Демократичної партії Кот-д'Івуару, був засуджений до п'яти років ув'язнення через незаконне зберігання зброї.

Новини за темою: Як доступ до мережі Інтернет впливає на розвиток демократії

Зараз на роль головного кандидата від президентської партії є двоє претендентів:

  • Патрік Ачі, спікер парламенту, колишній міністр інфраструктури країни, є досить близьким до президента країни.
  • Хамед Бакайоко, міністр оборони країни, впливовий у внутрішньополітичних колах країни.

Президентські вибори в Кот-д'Івуарі традиційно мають високі ставки через великі повноваження президента. Відповідно, політичні партії прирівнюють виборчу поразку до економічної та політичної маргіналізації як для своїх лідерів, так і для етнічних груп, які вони представляють.

Імена кандидатів повинні бути подані до 31 липня. Усі сподіваються на мирну передачу влади під час виборів та уникнення минулих проблем. Країна досі оговтується від наслідків війни 2010 року, коли колишній президент країни Лоран Гбагбо вирішив не визнати результати виборів, тоді загинуло щонайменше 3000 людей.

А під час місцевих виборів у 2017 році мали місце шахрайство та сутички. В разі повторення старих сценаріїв, економічна траєкторія Кот-д'Івуару також ставиться під сумнів, хоча з 2012 року річний приріст ВВП постійно перевищує 7%.

Марта Олійник-ДьомочкоРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...