У Кабміні підготували законопроєкт, за яким боржників більше не випустять з України

Олександр Гуміров
Олександр Гуміров

Голова Громадської організації "Справа принципу", правозахисник

Фото з відкритих джерел

Денис Шмигаль вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт №3609, який вже сміливо можна назвати скандальним. Цим законопроєктом не просто "затягується удавка" на шиї українців - норми проєкту нівелюють цілий ряд основоположних прав людини, встановлених Конституцією та Конвенцією.

Про це пише Олександр Гуміров на своїй сторінці в Facebook.

Чергова шокуюча законодавча ініціатива Шмигаля, яка продовжує системне руйнування верховенства права в Україні і торкнеться кожного українця.

Судіть самі - нижче три норми цього законопроєкту:

1. Обмеження свободи пересування, зокрема - заборона виїзду з країни, в чинних законах застосовується як особлива міра щодо тих, хто ухиляється від виконання боргових зобов'язань. Ідея тут у тому, що до боржника, який має гроші, якщо він всіляко ухиляється від погашення боргу та може втекти з країни - застосовується судом заборона виїзду. Така норма може бути застосована у відношенні тільки злісного боржника.

Шмигаль пропонує кардинальні зміни, згідно з якими така заборона буде застосовуватися до всіх, хто "не виконав рішення суду терміном до моменту виконання рішення суду". І не важливо є можливість виконати рішення чи ні, не важливо ти оскаржуєш це несправедливе рішення або згоден з ним. Заборона виїзду буде застосовуватися як "забезпечення позову", тобто в момент відкриття судового провадження, коли обставини ще не досліджені і вина не встановлена.

І тепер це торкнеться не тільки злісних боржників, а абсолютно всіх і кожного, щодо кого є невиконане рішення суду. І не обов'язково це про борги - будь-яке рішення суду. По суті, Україна опускає "залізну завісу". Тепер за штрафи, комуналку, за невиконання будь-яких інших зобов'язань людей, які, можливо, їдуть за кордон, щоб заробити на виживання і погашення боргів, з країни не випустять.

Причому, якщо є невиконане рішення суду щодо юрособи, заборонять виїзд його директору.

Так що тепер ваш ЖЕК, колишній чоловік/дружина (за аліменти), недобросовісний контрагент (по комерційних операціях), поліція (штрафи), податківець (зобов'язання по податках), "чорний" колектор і рейдер, банкіри і всякі лихварі, та взагалі хто завгодно, хто вирішить вам "насолити", будуть вирішувати - дозволити вам виїхати з території України або замкнути вас у цьому "раю".

І це ще не все. Шмигаль пропонує доповнити права приватних виконавців правом забороняти виїзд без рішення суду. Тобто приватні вимагачі отримають нічим не обмежене право заборонити виїзд взагалі кому завгодно, без суду і слідства. Звичайно, якщо вони зроблять це з "порушенням процедури", то через рік судового оскарження ви скасуєте незаконну заборону, але рік проживете під забороною точно.

2. Як відомо, суть застави полягає в тому, що якщо позичальник не погасив кредит, він віддає кредитору заставне майно. Шмигаль вирішив і тут запровадити новацію. Тепер брати іпотеку, щоб забезпечити свою сім'ю житлом, буде тільки повний відбитий геть дебіл, тому що жодна розсудлива людина на шмигалівський закон "не клюне".

Шмигаль пропонує право банкірам звертатися до суду про стягнення боргу, не покритого вартістю застави, причому це правило буде застосовуватися як до нових операцій, так і до вже наявних.

Наводжу приклад з реального життя, як буде працювати шмигалівська новація. У 2006 році чоловік купив квартиру за 60000 доларів, сплачував кредит до 2014 року, виплатив 110000 доларів, з яких "тіло" - половина суми кредиту. Залишилося 30000 боргу. Але за ці роки курс долара виріс на 500%, а ціни на житло впали на 300%. Людина втратила колишній заробіток і не справляється з кредитом з незалежних від нього причин (на курс долара він точно не впливає). Тепер така квартира коштує 25000 доларів. Банк забирає за борги, які з урахуванням відсотків зросли до 55000 доларів, квартиру, продає за 20000 на аукціоні. І ще 35000 вимагає через суд доплатити. Результат: людина витратила 145000 доларів і віддала квартиру за борги. Придбав за 15 років життя невроз і сиве волосся. А сім'я як була без житла, так без нього і залишилася. Але банкір заробив "чистого навару" 95000. Ось таку філософію відстоює Шмигаль.

3. Тепер "на килим" до приватного виконавця вас будуть примусово доставляти органи Нацполіції. Тут навіть коментувати нічого - примус до виконання цивільного зобов'язання переходить з розряду злочинів в розряд повноважень.

Країна мародерів.

Олександр Гуміров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...