Ту-160 проти B-1B: Що являє собою російський надзвуковий стратегічний бомбардувальник

Sina
Sina

Китайська технологічна компанія

Радянський надзвуковий стратегічний бомбардувальник Ту-160 в повітрі РІА Новини, Скринніков

Ту-160 був розроблений СРСР в 1970-х роках на противагу американському бомбардувальнику B-1. Ця бойова машина-справжній шедевр радянського конструкторського бюро "Туполєв". Тоді цьому "білому лебедю" не було рівних. І навіть зараз він зможе легко піти від перехоплення американського F-35.

Про це пише Sina.

Всім відомо, що бомбардувальник Ту-160 (за класифікацією НАТО — "Блекджек" (Blackjack)) — важлива опора стратегічних ядерних сил Росії. Ця бойова машина - справжній шедевр радянського конструкторського бюро "Туполєв". Перші 19 екземплярів бомбардувальника, розробленого Радянським Союзом, були передані Україні, в результаті чого вони стали основною силою її військово-повітряних сил. Після вступу на посаду президент Росії Володимир Путін почав активно вести переговори з Україною про закупівлю Ту-160. Він навіть особисто оцінив можливості стратегічного бомбардувальника, взявши участь у демонстраційному польоті. За наявними відомостями, Ту-160 був розроблений Радянським Союзом в 1970-х роках на противагу американському стратегічному бомбардувальнику В-1. В цілому обидві машини мають рівні характеристики з точки зору конструктивного дизайну і продуктивності — можуть літати на надзвуковій швидкості і подолати систему протиповітряної оборони.

Надзвуковий стратегічний бомбардувальник B-1B, розроблений Rockwell International в США topwar

Російський бомбардувальник Ту-160 має великі розміри в порівнянні з американським В-1В. Довжина повітряного судна становить 54 метри, а максимальний розмах крила — 55,75 метра. Дана конструктивна особливість є компромісом, прийнятим конструкторами для того, щоб знайти баланс між дальністю польоту і крейсерською швидкістю. Тому бомбардувальник оснащений крилом змінної стрілоподібності.

Новини за темою: Російський Ту-160 vs американський B-1B: Хто у кого скопіював надзвуковий стратегічний бомбардувальник

Порівнюючи особливості двох машин, можна помітити, що максимальна злітна маса Ту-160 може досягати 275 тонн, в той час як В-1В важить 216 тонн. За бомбовим навантаженням російський бомбардувальник також перевершує свого американського "побратима" - 45 тонн проти 34 тонн. Максимальна дальність польоту Ту-160 досягає 16 тисяч кілометрів, в той час як у В-1В — тільки 12 тисяч кілометрів. Таким чином, можна сказати, що російському бомбардувальнику дійсно не було рівних в ту епоху. Навіть зараз цей літак зможе легко піти від перехоплення надзвукового винищувача F-35, що говорить про його значну перевагу у швидкості.

В цілому, внесення змін в конструкцію крила змінної стрілоподібності може підвищити швидкість польоту, але при цьому скоротиться дальність польоту. Однак використання крила змінної стрілоподібності дозволяє досягти балансу між опором при польоті і швидкістю.

Крім того, бомбардувальник Ту-160 також володіє високими ударними характеристиками. Він оснащений вузлами для зовнішньої підвіски озброєння, які дозволяють запускати різні види крилатих ракет і звичайних бомб в умовах польоту на низьких висотах і високих швидкостях. Завдяки цьому, даний літак є основною силою російської армії для нанесення стратегічних ударів.

З моменту прийняття бомбардувальника Ту-160 на озброєння Росія постійно здійснює його модернізацію, оснащуючи літак новими двигунами, радіолокаційними системами та іншим обладнанням. Це дозволяє підвищити боєздатність машини в умовах реальних бойових дій. Таким чином, у Ту-160 є всі шанси стати головним козирем російських Повітряно-космічних сил в майбутньому.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...