Новини » Світ Читать эту новость на русском

Три найважливіші астрономічні відкриття, які ви могли пропустити через коронавірусну метушню

Al-Ain
Al-Ain

Інтернет-портал, що висвітлює новини ОАЕ та світу

Чорна діра, бачення художника

NASA/JPL-Caltech

Вчені виявили чорну діру, яку можна побачити неозброєним оком. Однак ця новина потьмяніла на тлі повідомлень про пандемію COVID-19. Два ще важливіші космічні відкриття також залишилися непоміченими в коронавірусній метушні. Поки світ бореться з пандемією, в космосі відбуваються важливі події.

Про це пише Al-Ain.

Коронавірусна інфекція COVID-19 почала поширюватися світом з кінця грудня 2019 року. Величезний потік інформації про пандемію коронавірусу заступив важливі астрономічні відкриття, які були зроблені в останні місяці.

Спеціалізовані наукові журнали висвітлювали останні відкриття, але засоби масової інформації, призначені для публічної передачі різної інформації широким верствам населення, не приділяли достатньої уваги новинам, не пов'язаним з поширенням коронавірусної інфекції.

Одним з найбільш важливих наукових відкриттів у космічній галузі стало виявлення чорної діри поблизу Землі, яку можна побачити неозброєним оком. Інформація про це була опублікована в науковому журналі Astronomy & Astrophysics в травні 2020 року.

Тут слід вказати на різницю між епохою до коронавірусної інфекції COVID-19 і після. Наприклад, у квітні 2019 року новина про те, що вченим вдалося отримати перше зображення чорної діри в центрі галактики М87, привернула увагу всього світу. Більше того, це стало найбільш обговорюваною новиною в засобах масової інформації. А сьогодні новина про виявлення чорної діри поблизу Землі, яку можна побачити неозброєним оком, не дістала належної уваги.

Новини за темою: Розкрита таємниця "втраченої" матерії Всесвіту

Астрономи виявили чорну діру в сузір'ї Телескопа на відстані приблизно в тисячу світлових років від Землі.

Яким чином це вдалося зробити? По-перше, вчені звернули увагу на те, що чорна діра почала всмоктувати довколишні тіла, космічний пил і астероїди: вони втягувалися у воронку, що оберталася, і при цьому зазнавали дуже сильного тертя один об одного, що призвело до викиду рентгенівських променів, і це було добре помітно в рентгенівському телескопі. По-друге, астрономи визначили, що нещодавно виявлена чорна діра є частиною потрійної зоряної системи. Одна з зірок робить оборот навколо чорної діри кожні 40 днів, а друга обертається навколо системи на більшій відстані.

Також зазначається, що чорну діру можна побачити неозброєним оком з південної півкулі.

Новини за темою: Чи може заселена планета обертатися навколо чорної діри?

Серед інших важливих наукових відкриттів, яким не приділяли достатньої уваги в ЗМІ, — найпотужніший вибух в космосі, у п'ять разів потужніший, ніж ті, що спостерігалися раніше. Астрономи назвали його "найбільш потужним космічним вибухом у Всесвіті з часів Великого вибуху".

У лютому 2020 року науковий журнал Astronomy & Astrophysics опублікував статтю про космічний вибух. Дослідники заявили, що потужний спалах енергії стався через вибух надмасивної чорної діри в центрі галактики, розташованій на відстані 390 мільйонів світлових років від Землі.

До речі, нещодавно французькі астрономи вперше в історії отримали зображення народження нової планети. Вони опублікували новину про своє відкриття в науковому журналі Astronomy & Astrophysics.

Астрономи виявили спіралевидне утворення за допомогою телескопа VLT в сузір'ї Візничого близько зірки AB Візничий, яка розташована на відстані 520 світлових років від Землі. За словами дослідників, отримані знімки можуть безпосередньо свідчити про зародження нової планети.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...