То чи потрібен "слугам народу" Донбас?

Володимир Кацман
Володимир Кацман

Журналіст, політичний експерт

Фото з відкритих джерел

То чи потрібен "слугам народу" Донбас?

Українській владі не потрібне зростання економіки, не потрібне відновлення Донбасу, не потрібне населення як непідконтрольних, так, схоже, і підконтрольних територій.

Про це пише Володимир Кацман на своїй сторінці в Facebook.

Такий висновок можна зробити виходячи з реальних, а не декларованих дій команди президента Зеленського.

Блокада регіону, яку ввів Порошенко і, яку успішно продовжує партія Зеленського ставить хрест на надії відновлення цілісності країни.

Відсутність миру на Донбасі провокує не тільки роз'єднаність всієї країни, а й економічні проблеми для підконтрольних і непідконтрольних територій. Від блокади регіону постраждали його вугільна і коксохімічна галузі, а інвестиції в модернізацію металургійних заводів і зовсім стали неможливі. Єдине, що тримає владу на плаву – це подачки від МВФ та інших кредиторів. Про що говорити, якщо дві третини дохідної частини бюджету 2020 і 2021 рр. – це позики? Влада просто не здатна забезпечити приплив капіталу в країну – і прогодувати не тільки людей, а й саму себе.

Помилковість блокади відкрито визнають і члени владної команди. Так, наприклад, голова Луганської обласної військово-цивільної державної адміністрації Сергій Гайдай заявив, що економічна блокада "ЛНР" спровокувала "вимивання" гривні з непідконтрольної території.

Новини за темою: Скочування до нової війни: Чому переговори по Донбасу зайшли в глибокий глухий кут

"Гривні більше немає в побуті там, залишилися долари та рублі. Гривня – це теж певна прив'язка до України", – заявив Гайдай.

А прем'єр Гройсман ще тоді заявляв, що в перший рік блокади ВВП знизився мінімум на 1%.

Однак, домагаючись похвали (і грошей!) Заходу, команда Зеленського відкрито ігнорує здоровий глузд, що ніяк не сприяє врегулюванню конфлікту і відновленню економічного співробітництва.

Це абсолютно резонно зауважує Кирило Кіквідзе в економічному блоці своєї аналітики по ТКГ.

"Ще на засіданні 26 березня 2020 р. представниками Донбасу було запропоновано Україні розробити та узгодити дорожню карту з всеосяжного відновлення економічних зв'язків відповідно до Мінських угод. Відповідні письмові пропозиції були направлені Донецьком і Луганськом до засідання Робочої групи з економічних питань ТКГ 7 квітня 2020 р. Відтоді Донбас незмінно підіймає це питання на кожному засіданні. А українські представники незмінно або мовчки ігнорують цю тему, або заявляють про невідповідність пропозицій Донбасу українському законодавству і "передчасність" даного питання. Жодних своїх пропозицій щодо відновлення соціально-економічних зв'язків українська делегація не вносить", – підкреслює Кіквідзе.

Те, що призначені Зеленським політичні перемовники не хочуть і не здатні забезпечити політичне врегулювання на сході, відбивається не тільки на їхніх рейтингах "слуг народу", а й безпосередньо на кожному жителі країни.

Адже українець не тільки 6 років оплачує 1,5% військового збору за відсутності воєнного стану, а й недоотримує соціальну допомогу через постійно зростаючі витрати на "оборонку".

На це накладається ще й коронавірусний фактор, а також – в цілому неефективна, профанська політика влади, що виявляється в методичному вбивстві української промисловості. Це додаткові цвяхи в кришку труни української економіки, що гине, яку ЄС рятувати зовсім не збирається.

Заходу не потрібна сильна Україна – його турбує тільки Україна як опонент Росії. Але чиновники,  які зручно влаштувалися в економіко-політичному шпагаті, навряд чи усвідомлюють, що незабаром їх чекає нищівне падіння.

З іншого боку, скасування економічної блокади Донбасу могло б забезпечити зростання в 1,5-2% ВВП.

"Ми повинні скасувати та відмовитися від санкцій, до яких ми приєдналися до ЄС, щодо Росії, і відновити економічні відносини, де споживаним і реалізованим є експорт нашої продукції. Це Росія і країни СНД. Ми повинні піти шляхом детінізації нашої економіки, те, що ми пропонуємо в нашому плані радикальної зміни економічного курсу. Тільки це може врятувати нас в сьогоднішніх умовах: при закритті підприємств, при обмеженні можливостей бізнесу", – переконаний голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук.

Але владі це невигідно. Адже як заробляли на війні та крові при Порошенку, так заробляють і зараз... На жаль!

Володимир Кацман

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...